Healing Arts Network

Tag: zdrowie (page 1 of 6)

zdrowie

W jakich wypadkach można liczyć na wsparcie endokrynologa?

Aktualne tempo życia jest zwykle jednym z czynników, które mogą powodować rozmaitego rodzaju trudności ze zdrowiem. Warto jednak być świadomym, że znaczna liczba dolegliwości, za które zwyczajowo winimy przepracowanie bądź nerwy, może mieć przyczynę hormonalną. Mnóstwo osób uskarża się np. na nerwowość czy huśtawkę nastrojów – po dokładnym zbadaniu przez dobrego lekarza okazuje się jednak, że te objawy powodowane są właśnie przez wadliwe działanie gruczołów. Nie można jednak za wszystkie kłopoty ze zmęczeniem czy utratą wagi obwiniać tylko hormonów. Takie problemy mogą mieć dużo innych przyczyn – żeby jednak mieć świadomość, w jakich wypadkach rola hormonów jest ważna, warto pamiętać o najczęściej spotykanych objawach zewnętrznych, które mogą świadczyć o niedomaganiach hormonalnych.

Continue reading

Depresja jak ją leczyć

Spytajmy eksperta jak rozpoznać i leczyć depresję

Szybkie tempo życia, różne kłopoty w życiu osobistym oraz zawodowym, dążenie do perfekcyjności i martwienie się małymi nawet problemami, to wszystko spowoduje, że człowiek ma szansę się poddać i popaść w trudy zdrowotne. Dlatego warto się dowiedzieć od eksperta jak rozpoznać i leczyć depresję.

Continue reading

Najlepsza opieka stomatologiczna. Jakie wymogi winien spełniać taki specjalista?

Jeśli zależy nam, żeby nasze uzębienie było zdrowe, należy korzystać wyłącznie z usług najlepszych specjalistów. Skąd jednak wiadomo, który stomatolog Wołomin sprawdzi się w naszym przypadku najlepiej? To pytanie nie jest proste i wiele osób nie wie co brać pod uwagę w momencie wyboru jak najlepszego dentysty.

Continue reading

Problemy ze zdrowiem – co można na nie poradzić?

Chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest troska o własne zdrowie. W końcu nie ma w życiu nic cenniejszego. Z każdych trudności możemy jakoś wybrnąć – z gotówkowych, uczuciowych, zawodowych, lecz gdy pojawią się zdrowotne, musimy się zdać na siłę wyższą. Z tej przyczyny niebywale istotne jest, żeby kontrolować własny organizm, być bacznym na sygnały, jakie nam on wysyła oraz ich nie bagatelizować, a zawsze sprawdzać czy nie dzieje się akurat nic niedobrego.

Continue reading

Olderposts

Copyright © 2019 Healing Arts Network

Theme by Anders NorenUp ↑