Healing Arts Network

Category: Zdrowe żywienie (page 1 of 7)

Czy sam przepis starczy by zrobić dobrą przekąskę?

Nie podlega najmniejszej wątpliwości fakt, iż wielu z nas lubi porządnie zjeść. Nasze kubki na domiar tego są niezmiernie wybredne. Spożywanie przez nas zwykłych posiłków, nie posiadających dostatecznych walorów smakowych nie powoduje nam z reguły żadnej większej rozkoszy. Skutkiem tego nieustannie poszukujemy przyciągających przepisów kulinarnych, dzięki którym nasycimy nasze wielkie życzenia konsumpcyjne.

Continue reading

Gdy żar leje się z nieba, dieta

Wysokie temperatury dały o sobie znać tego roku zadziwiająco wcześnie. Żar leje się z nieba, a ostatnią rzeczą na którą mamy ochotę jest ciężki, „domowy” obiad. Biorąc to pod uwagę zbilansowana i lekkostrawna dieta, będzie dla nas wspaniałym rozwiązaniem.

Continue reading

Jazda samochodem – o czym koniecznie trzeba pamiętać w kwestii zdrowia kierowcy?

Osoby, które pragną zdobyć prawo jazdy muszą wcześniej zaliczyć badania lekarskie. Badania lekarskie dotyczą nie tylko osób, które planują dopiero zdobyć prawo jazdy, ale również kierowców, którzy już je posiadają. Ten ostatni obowiązek odnosi się do kierowców zawodowych. Badania kierowców to również badania psychologiczne. Badania kierowców, które wykonuje uprawiony psycholog transportu składają się z dwóch części.

Continue reading

W jakiej sytuacji warto skorzystać z wiedzy dietetyka? W jakiego rodzaju sprawach może pomóc? Kiedy dobrze jest do niego pójść?

Z rad dietetyków korzysta coraz większa liczba ludzi, a głównym powodem jest potrzeba zmiany stylu życia, zdrowe odżywianie i poznanie zasad dobrego odżywiania. To wszystko jednak prowadzi do najważniejszego celu, czyli możliwości pozbycia się kilku zbędnych kilogramów. Wizyta u dietetyka jest ważna również z innych względów, bo sposób odżywiania posiada bardzo duże znaczenie, według WHO, nawet 70% przypadków wszystkich chorób, które dotykają ludzi ma swoje podłoże w złym sposobie odżywiania.

Continue reading

Olderposts

Copyright © 2017 Healing Arts Network

Theme by Anders NorenUp ↑