Gdy uprawiamy intensywnie sport, trzeba bardziej zadbać o dostarczenie organizmowi koniecznych substancji.

Często nie jest to możliwe tylko z pomocą właściwej diety. Wtedy trzeba wspomóc się dostępnymi w sprzedaży preparatami.

Niekiedy sportowcy robią zasadniczy błąd przyjmując jedynie anaboliki. Nie należy zapominać jednakże o ważnej funkcji, jaką spełniają w organizmie antykataboliki. W zwykłych warunkach proces budowania i rozpadu białek jest w równowadze, jednak przy większym wysiłku to się zmienia. Antykataboliki wykazują umiejętność hamowania rozpadu białek. Z tego powodu kiedy ćwiczymy, trzeba sięgnąć po antykataboliki, gdyż skrócą one czas regeneracji po treningu – antykatabolik. Kiedy chcemy, aby ćwiczenia przynosiły spodziewany efekt, powinno się je nabyć. Na rynku dostępnych jest kilka preparatów tego rodzaju. Występują one w postaci kapsułek lub proszku do rozrabiania z wodą o rozmaitych smakach. Zależnie od naszych potrzeb możemy nabyć duże lub małe opakowanie. Na ogół dawkowanie uzależnione jest od tego, czy w danym dniu ćwiczymy.

cla-obrazek

Autor: Morten Skovgaard
Źródło: http://www.flickr.com

W kręgu zainteresowań trenujących są także preparaty z zawartością CLA. Jest to sprzężony kwas linolowy. Co ciekawe, ten komponent w naturze znajduje się w mięsie wołowym, jagnięcym i pełnotłustych produktach mlecznych. CLA wspomaga metabolizm białka i tłuszczu, a również ma funkcje regenerujące po treningu. Sprzyja budowaniu mięśni. CLA jest także składnikiem preparatów do odchudzania. Wiosna (https://labhome.pl/ige-alergia/) to okres, gdy wielu z nas chce zadbać o linię. Ma się rozumieć w tym wypadku głównym czynnikiem jest zbilansowana dieta oraz ćwiczenia.

Jeśli jednak nie jesteśmy usatysfakcjonowani z wyniku lub nasz organizm jest szczególnie oporny, możemy myśleć o wspomożeniu przy pomocy CLA. Ale uwaga, aby dobrze zadziałał, jego przyjmowanie musi być połączone z wysiłkiem fizycznym – sprawdź. Tylko to rzeczywiście zapewni nam oczekiwaną redukcję tkanki tłuszczowej.

Pragniemy przy tym zwrócić uwagę na fakt, iż nie należy przejmować się, jeśli waga nie spada. Jest to wynikiem przemiany tkanki tłuszczowej w mięśnie. A wszak to było celem.