W okresie panowania wysokich temperatur w naszej diecie rządzą posiłki lekkie i niskokaloryczne. Jemy mniej niezdrowych tłuszczowych potraw, wymieniając je na przyjazne dla organizmu warzywa, owoce czy delikatne pieczywo.

sałatka grecka

Autor: www.SmakProstoty.pl
Źródło: www.SmakProstoty.pl

Latem na polskich stołach nierzadko pojawiają się też sałatki oraz surówki. Jednymi spośród najczęściej przyrządzanych są sałatki z makaronu. Prawidłowo przyrządzone tworzą odżywczy a także niskokaloryczny pokarm, który na długo pozostawia uczucie sytości w naszym żołądku.

Sałatka z makaronem, na przekór pozorom, nie stanowi bomby kalorycznej. W każdym razie nie dzieje się tak z powodu zawartości makaronu. Zwłaszcza, jeżeli w miejsce pszennego, wybierzemy pełnoziarnisty Jest to bowiem składnik zawierający przede wszystkim węglowodany i białko. Poza tym podczas poddawania obróbce termicznej pochłania on wodę, dzięki czemu trzykrotnie zwiększa swą masę. Istnieje wprawdzie kluczowy wymóg – sałatka z makaronem winna być zrobiona z makaronu al dente. Wówczas nasz organizm dłużej zamienia skrobię na glukozę, ze względu na co uczucie sytości zostaje na dłużej.

Czy uzyskane tu informacje okazały się niebanalne? Jeżeli tak, to więcej zobaczysz w ofercie (http://mastereducator.pl/master-trucker/), która też z pewnością okaże się zachęcająca.

Odmiennie stan rzeczy wygląda w przypadku wzbogacania sałatki z makaronu wysokokalorycznymi dodatkami bądź sosami. Najpopularniejszym przykładem jest majonez. Sałatka z makaronem i majonezem nie będzie pożądanym posiłkiem, jako że bogata jest w dużo bezwartościowych, powodujących przybieranie na wadze kalorii. Nie zmieni tego nawet makaron spożywany al dente. Sałatka z makaronem i majonezem może być spożywana jedynie przez osoby nie borykające się z nadwagi i również niezbyt często.

Sałatka tego typu często zawiera gwiazdki z makaronu. Ze względu na nieduże rozmiary bardzo dobrze komponują się z pokrojonymi w kostkę warzywami, czy pieczonymi kawałkami mięsa. Gwiazdki z makaronu znakomicie pasują również do zup. Zapewne niejeden z nas pamięta takowe z dzieciństwa przygotowywane przez mamę lub babcię. W tamtym czasie makaron sporządzano przeważnie we własnym zakresie.

Zainteresowały Cię opisywane informacje? Wejdź na nowy wpis (https://www.opticalove.com/pl/korekcyjne/polecamy/damskie) a na pewno dowiesz się świeżych rzeczy, które Cię zafascynują.

Obecnie ta czynność odchodzi do lamusa, a kształty, formy oraz dodatki zawarte w makaronach przyprawiają o zawrót głowy.