Kluczem do zapewnienia sobie jasnego jak też zdrowego uśmiechu poprzez całe dorosłe życie jest troska o należytą higienę jamy ustnej. Nawet u dorosłych mogą powstać ubytki próchnicowe jak też choroby dziąseł, jakie mogą być powodem poważnych problemów.

zęby, jama ustna, higiena

Autor: Ludosphère
Źródło: http://www.flickr.com
Ważne jest, żeby przez całe dorosłe życie pamiętać o niżej przytoczonych działaniach: Myj zęby dwa razy dziennie korzystając z fluorkowej pasty do zębów w celu zlikwidowania płytki nazębnej, to jest tworzącej się na zębach lepkiej warstwy, jaka jest główną przyczyną próchnicy. Na co dzień używaj nitki stomatologicznej celem wyeliminowania płytki nazębnej z przestrzeni pomiędzy zębami i miejsc poniżej linii dziąseł, nim zmineralizuje i przekształci się w kamień. Powstały kamień może zostać usunięty wyłącznie w czasie profesjonalnego zabiegu oczyszczania.

Ogranicz spożycie pokarmów bogatych w cukier bądź skrobię, zwłaszcza lepkich przekąsek. Im nagminniej podjadasz pomiędzy posiłkami, tym większe jest ryzyko atakowania szkliwa zębów przez kwasy produkowane przez drobnoustroje płytki nazębnej. Regularnie odwiedzaj dentystę w celu wykonania profesjonalnych zabiegów oczyszczania zębów oraz badań kontrolnych. Ażeby znaleźć dentystę w swej dzielnicy starczy dla przykładu wbić w przeglądarkę wyrażenie: stomatolog Retkinia bądź dentysta Retkinia – Gabinet Stomatologiczny Retkinia.

dentysta, zęby

Autor: Centrum Stomatologiczne Demed
Źródło: http://ursynow.centrumdemed.pl/
O których szczególnych sprawach tyczących się zdrowia jamy ustnej winienem wiedzieć jako osoba w dorosłym wieku? Nawet jeżeli regularnie szczotkujesz zęby i używasz nici stomatologicznej, w wieku dorosłym mogą pojawić się sprawy nabierające znaczenia w kontekście zdrowia zębów i dziąseł. Na szczęście, wizyta u dentysty może wspomóc w pomyślnym rozwiązaniu większości podobnych kłopotów. Początkiem schorzenia dziąseł jest ich stan zapalny, który w tym wczesnym etapie jest odwracalny. Oznakami stanu zapalnego dziąseł jest ich zaczerwienienie albo tkliwość, a także krwawienie w czasie szczotkowania . Jeśli dostrzeżesz którykolwiek z powyższych objawów, udaj się do stomatologa przed powstaniem dużo poważniejszych problemów. Zaawansowane etapy choroby dziąseł mogą doprowadzić do straty zębów. Stan dziąseł może mieć również wpływ na stan ogólny zdrowia. Zadbaj o swoje dziąsła, to w cale nie jest drogie: zobacz cennik.