To bezsprzecznie jeden z najistotniejszych narządów ludzkiego ciała. Spełnia dwie zasadnicze funkcje – endokrynną a także trawienną.

Odpowiada albowiem za właściwą przemianę materii i normalizuje ilość cukru we krwi.
kolano

Autor: Domzdrowia.pl
powikłania

Autor: George Fox Evangelical Seminary
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety niesłychanie często bywa bagatelizowany. Chora trzustka kreontravix.pl długo nie daje żadnych objawów. A jeśli już wysyła sygnały ostrzegawcze – dla przykładu: ból brzucha, wymioty, laksacja – na ogół składane są one na karb banalnej niestawności. Niejednokrotnie uświadamiamy sobie, że z naszym zdrowiem dzieje się coś złego, dopiero wtedy, kiedy trzustka jest mocno zniszczona.

Ten artykuł ma niezwykle interesującą treść, ale odszukaj serwis (http://dentysta-grodzisk.pl/chirurg-stomatolog-grodzisk-mazowiecki), który ma analogiczne informacje. Również na pewno będą niezwykle interesujące.

Dlatego tak ogromne znaczenie ma – co zgodnie akcentują wszyscy specjaliści – profilaktyka. Częste wizyty w gabinecie lekarskim, badania kontrolne, zmiana niekorzystnych nawyków żywieniowych (ograniczenie ilości tłuszczów w jadłospisie, rzucenie palenia, okazjonalne sięganie po alkohol), aktywny styl życia, uprawianie sportu – na przekór pozorom możemy zrobić naprawdę sporo, żeby zadbać o swoje zdrowie.

Pamiętajmy jednakże, że najważniejsza jest czujność jak również baczna obserwacja własnego organizmu. Chora trzustka chora trzustka to problem jakiego pod żadnym pozorem nie wolno banalizować.