Zadbaj o zdrowie

Za częste zmęczenie oskarżasz niskie ciśnienie i coraz mniejszą ilość słońca? Lekarze nakłaniają: zrób rachunek sumienia.
Zastanówmy się, czy wystarczająco się wysypiamy, czy uprawiamy sport, jak prezentuje się nasza dieta, kiedy ostatnio mieliśmy robione badania kontrolne.
Wsłuchajmy się w siebie, gdyż czasem nawet długo utrzymujący się katar może alarmować problemy ze zdrowiem. Bywa, że w ciągu roku chorujemy, chodzimy zakatarzeni radząc sobie samemu środkami bez recepty i wodą morską w spreju. Jeżeli jednak mimo naszych zabiegów katar nie ustępuje, a mają miejsce dodatkowe objawy (gorączka, ból mięśni lub głowy), wizyta u lekarza jest niezbędna.

Regularne badanie krwi Wrocław, zdrowe odżywianie się oraz unikanie stresowych sytuacji – czyli jak zachować energię i zdrowie

Wielu ludziom wydaje się, jakby dzisiaj rzeczywistość umykałam nam przez palce. Chodzi o wrażenie błyskawicznego upływu czasu, gdy nim się obejrzymy i zorientujemy, już mija kolejny dzień, tydzień, czy miesiąc. To ekspresowe tempo powoduje, że usiłujemy gonić i podążać za zmianami, co często może mieć w rezultacie negatywne przełożenie, szczególnie jeżeli chodzi o nasze zdrowie. Wiadomo bowiem od zawsze, że stres czy nerwy nie są dobrym rozwiązaniem dla naszego zdrowia.

Naturalne suplementy – wspieraj swój organizm

Gdy pragniemy utrzymać zdrowie i świetne samopoczucie na całe życie, powinniśmy pomyśleć, czy dostarczamy sobie wszelkich niezbędnych substancji. Odpowiednia dieta, bogata w białko, złożone cukry, świeże owoce i warzywa to dobra baza. Kolejna sprawa to ćwiczenia. Każdy wysiłek fizyczny sprawi, że będziemy lepiej się czuć i dłużej zachowamy sprawność. Nie musimy od razu biegać maratonów, czy zdobywać ośmiotysięczników, spacery i jazda na rowerze spokojnie wystarczą. trzeba też dbać o siebie. Używanie dobrych preparatów pielęgnacyjnych pozwoli nam zachować urodę. Nasza skóra stanie się gładsza i zdecydowanie później pojawią się oznaki starzenia.

Staracie się o potomstwo od dłuższego czasu, ale się nie udaje? Może niezłym rozwiązaniem będzie in-vitro?

W dzisiejszych czasach niestety coraz większa ilość par właściwie na całym świecie ma trudności z zajściem w ciążę. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest parę, jednak najpoważniejsza z nich jest taka, że bezpłodność stopniowo stacje się chorobą cywilizacyjną. W współczesnych czasach życie na naszej planecie nie jest tak łatwe jak jeszcze kilka wieków wcześniej, szczególnie ze względu na duże zanieczyszczenie powietrza, gleby lub zwyczajnie jedzenia, które spożywamy, a które oczywiście jest o wiele bardziej przetworzone niż nawet jeszcze kilkanaście lat temu. W dodatku kobiety decydują się na potomstwo w coraz późniejszym wieku, pragnąc najpierw zrobić karierę i osiągnąć stabilizację finansową i zawodową.

Czy wizyta u dentysty musi być straszna? Jak podejść do tego bez nadmiernego stresu, jak nie panikować i nie przesadzać?

Wizyta u dentysty jawi się jako coś niezwykłego, na pewno dla pewnej grupy ludzi. Taka wizyta inne niż wszystkie, na pewno nie jest prosta do wytrzymania, szczególne pod określonym względem, lecz na tyle niepożądane, iż odkładane na mniej lub bardziej daleki termin. Sytuacja przypomina trochę atawistyczny lęk przed myszą.