Ciekawe porady kucharskie do wykorzystania nie tylko od święta – cz. 1

Każdy doskonale wie, że nie wszystkie rodzaje mięsa są lubiane. Jak wiemy jest też sporo ludzi, którzy w ogóle nie je mięsa. Ale skupiając się na ludziach, którzy spożywają dania mięsne właśnie, to można powiedzieć, że niemal każdy lubi kurczaka. Nie jest to mięso skomplikowane do przygotowania i co bardzo ważne pasuje niemalże do wszystkiego. Możemy np. zrobić szaszłyki z kurczaka, które perfekcyjnie sprawdzą się w czasie zjazdów rodzinnych.

szaszłyki

Autor: Foodpanda.pl
Źródło: Foodpanda.pl
Mięso z kurczaka na pewno będzie smakowało i maluchom i ich rodzicom i będzie tak samo dobre, gdy dodamy do niego owoce czy warzywa. Dlatego dobrze pomyśleć o takich szaszłykach, które w dodatku niesamowicie szybko będą gotowe. Nie musimy nie wiadomo ile czekać aż mięso się upiecze. Kolejne pomysły to tutaj

Najlepsza surówka przyda się do obiadu

Jeśli mowa o surówkach, to wszyscy mają swój unikalny sposób ich przygotowania. Niby główne składniki są takie same, ale jeżeli mowa o dodatkach i przyprawach, to istnieje pełna dowolność. Oczywiście znajdziemy przepisy na surówki różnego typu w wielu książkach czy czasopismach kulinarnych, ale nie można bać się samodzielnie próbować coś zmienić. Warto metodą prób i błędów wypracować swój idealny przepis na surówkę. Jednak ważne jest również, żeby nie przesadzić, bo wtedy to przestanie być surówka a jakaś sałatka wielu kultur.

Czy zaintrygował Cię ten wpis? Jeżeli tak, to idź dalej chirurgiczne usuwanie zęba Wrocław i przejrzyj tam nowe frapujące wpisy. Nie czekaj!

Zaletą surówek jest to, że są proste.

grill

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Mają idealnie pasować do tego, co podajemy na obiad. Dlatego robiąc obiad powinniśmy się chwilę zastanowić, jaką surówkę podać do konkretnego mięsa i do ryżu, kaszy czy ziemniaków, zależnie od tego, co mamy zamiar przygotować. Dlatego chociaż sporej ilości osób surówki wydają się nudne i niemodne, to, jeżeli poszuka się inspiracji na dzisiejszych blogach kulinarnych, to łatwo dostrzeżemy, że wraca się do klasyki, a surówka to nic innego jak klasyka w najfajniejszym wydaniu i pasuje do różnych dań, chociażby z grilla – .

Rzeczywiście warto przyłożyć się do zrobienia dobrej surówki, bo poza tym, że to pyszny dodatek do posiłku, to na dodatek zdrowy. A skoro w dzisiejszych czasach wszystko musi być zdrowe i przypadkiem nie mieć zbędnych kalorii to na sto procent surówki idealnie wpisują się w ten kanon. Można surówki robić sobie nie jedynie do obiadu, ale również eksperymentować z łączeniem pokrojonych warzyw i owoców i zajadać pyszne, fit surówkowe przekąski.