Zwroty z NFZ dla pacjentów poddawanych operacji usuwania zaćmy w Czechach.

Kiedy chodzi o leczenie katarakty to w tym momencie można zetknąć się z prawdziwie innowacyjnym trendem, znajdującym wyraz w tym, iż chorzy, jacy zdecydują się na operację zaćmy w Czechach mogą oczekiwać na refundację z Narodowego Funduszu Zdrowia. Zwroty z Narodowego Funduszu Zdrowia dla osób poddających się operacji usunięcia zaćmy w Czechach są aktywne od chwili wprowadzenia Dyrektywy Transgranicznej. W Naszym kraju na zabieg trzeba czekać dłużej, kolejki są nawet ustawiane do paru lat, a obostrzenia pieniężne nie pozwolą na przeprowadzenie operacji zbyt szybko.

okulista

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com
Dyrektywa Transgraniczna pozwoli natomiast rodakom zrobienie zabiegów w dowolnie wybranych państwach na terenie Unii Europejskiej. Operacja zaćmy w Czechach (Zabieg usunięcia zaćmy w Czechach) będzie kosztować przykładowo podobnie jak w Polsce, jednak pacjenci częściej zdecydują się na usuwanie zaćmy w Czechach, gdyż mają świadomość, że zabieg ten można wykonać tam natychmiastowo.

Prezentowany artykuł jest nieprawdopodobnie zajmujący? Jeżeli tak, to sprawdź także inne polecane psycholog dziecięcy sopot treści, ponieważ wydają się być równie interesujące i pochłoną Cię zupełnie.

I podczas gdy dokumentuje się wszystkie wydatki, jakie poniesiono z powodu przeprowadzenia tego zabiegu to należy oczekiwać zwrócenia pieniędzy z NFZ. I chociaż występują jakieś drobne różnice w zwrocie to tak czy owak dobrze będzie decydować się na zabieg w Czechach, bo to daje szansę od razu zadbać o własne zdrowie – -> przeczytaj przykłady. Wystarczy mieć skierowanie na zabieg usuwania katarakty, żeby zarezerwować leczenie w ośrodkach partnerskich na terenie Czech. Kiedy posiada się już skierowanie to trzeba nawiązać kontakt z ośrodkiem. Czas oczekiwania to najczęściej do dwóch tygodni. Przed zabiegiem będą zlecone potrzebne badania typu: badanie krwi, lub badanie serca. Konkretna pomoc kliniki w organizacji leczenia jest bezpłatna. Skonsultowanie się z okulistą w czeskiej klinice to następny etap.

zaćma

Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.
Tego typu dokładny wywiad medyczny pozwoli albowiem na stosowne poprowadzenie leczenia oraz dobór optymalnej soczewki dla chorego. Również po operacji zrobione będzie rozpoznanie medyczne. W trakcie pobytu w klinice polski pacjent może liczyć na asystę w języku polskim. Po zabiegu zaś musi on zgromadzić wymaganą dokumentację na podstawie jakiej będzie mógł później spodziewać się zwrócenia kosztów. Ten zwrot otrzymuje się maksimum do trzydziestu dni. Nie jest więc czymś dziwnym, iż zabieg usunięcia zaćmy pozostaje chętnie dobieranym świadczeniem medycznym przez rodzimych pacjentów wśród takich wykonywanych poza granicami kraju.