Gabinet psychologa w stolicy, terapia dla małżonków

Aktualnie stanowczo nazbyt dużo małżeństw decyduje się na rozłąkę. Kryzys w małżeństwie ma prawo pojawić się w każdej chwili, bez względu na liczbę lat przetrwanych razem. Niezwykle często problemy w związku potęguje zmącona komunikacja. Ciężko nam bez ogródek pogadać o wzajemnych oczekiwaniach i uczuciach, nie słyszymy siebie wzajemnie. Nie umiemy też zaakceptować tego, że każdy z nas jest różny.

u psychologa

Źródło: flickr.com

Terapia małżeńska ma pomóc parze zrozumieć osobiste kłopoty i rozwiązać je. Terapia zezwala przebudować związek, poprawić relacje pomiędzy małżonkami. Pozwala lepiej poznać siebie, własne potrzeby, dążenia, oczekiwania wobec partnera. Terapeuta jest w stanie pomóc w lepszym poznaniu siebie nawzajem. Osobie z zewnątrz łatwiej też jest dostrzec, gdzie naprawdę tkwi kłopot. Terapia ma uchronić parę przed rozłąką. W procesie terapii para uświadamia sobie, czego oczekuje od partnera i związku i czy jest realne naprawienie go. Naprawianie związku zaczyna się od podjęcia decyzji przez parę, że pragną skorzystać z terapii – gabinetpsychologiczny.sos.pl/. Kolejnym krokiem jest przyjście na umówiony termin i zrozumienie motywacji, jaka nami kieruje.

Jeśli ciekawi Cię ciąg dalszy producent etykiet tego tematu zachęcamy do kolejnego artykułu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod poniższym linkiem. W nim rozwieją się wszelkie Twoje wątpliwości.

Nie możemy zmieniać partnera, zdołamy zmieniać siebie i poprzez tę przemianę wpływać na zmianę partnera i związku. Gabinet psychologiczny Warszawa proponuje różne strategie terapii małżeńskiej. Na pierwszym, czy drugim spotkaniu terapeuta podejmuje decyzję, jak powinna toczyć się terapia, i łączy sposoby. Problem rzadko pojawia się w czasie trwania związku. Stanowczo częściej małżonkowie wnoszą go do związku. Problem istnieje prawie od zawsze, lecz zaczynamy go rozumieć dopiero po pewnym czasie – gabinet psychologiczny w Warszawie.

terapia małżeńska

Autor: Rowan Gillette- Fussell
Źródło: http://www.flickr.com

W pierwszym etapie związku jesteśmy tak mocno oczarowani partnerem, że większa część niepokojących znaków ignorujemy. Jednakże w miarę upływu czasu, zachwycenie małżonkiem zaczyna opadać, a my mamy coraz mniej uzasadnień do wyszukiwania wytłumaczeń dla jego pejoratywnych postępowań. Terapia małżeńska to niezwykle żmudna, lecz również bardzo rzeczowa praca. Ma klarownie sprecyzowany zamysł, ustaloną procedurę i wybór konkretnych narzędzi do jej wdrożenia.