Ginekologia estetyczna – co daje plastyka warg sromowych?. Przeczytaj koniecznie!

Nietypowy wygląd warg sromowych może powodować dyskomfort w sytuacji zbliżeń seksualnych z partnerem, problemy związane z higieną osobistą, aktywnością fizyczną. Na szczęście dzisiejsza medycyna zapewnia zabiegi, które pomagają paniom uporać się z problemami dotyczącymi budowy intymnych okolic.

Plastyka warg sromowych

kobieta w pokoju

Autor: Nikos Koutoulas
Źródło: http://www.flickr.com

może dotyczyć różnego rodzaju zabiegów, pośród których do najczęściej wykonywanych zalicza się zmniejszenie warg sromowych mniejszych. Zabieg ten wykonuje się w znieczuleniu dożylnym i miejscowym. Polega on na nacięciu w części tylnej bądź środkowej, co daje szansę na ich zmniejszenie, zostawiając naturalne brzegi warg sromowych, przy równoczesnym zachowaniu ich wrażliwości na bodźce. Są też sytuacje, iż wargi sromowe są tak przerośnięte, że wykonuje się ich zmniejszenie na całej długości. Plastyka warg sromowych pozwala też na wyrównanie asymetrii. Sprawdź: bezpieczna plastyka warg sromowych.

Przed zabiegiem konieczne jest przeprowadzenie wywiadu medycznego i poddanie się badaniom, w tym badaniu krwi oraz moczu. Przeciwwskazaniami do zabiegu są: ciąża, cukrzyca, miesiączka, leczenie (usuwanie ósemek warszawa) chemioterapią. Jeśli wyniki będą dobre oraz otrzymamy potwierdzenie od ginekologa o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonania zabiegu, wówczas ustala się jego przebieg.

Sam zabieg trwa od 30 min do około 1,5 godziny. Powinien być wykonywany w pierwszej fazie cyklu. Po zabiegu pojawia się obrzęk, który ustępuje do 14 dni. Szwy ściąga się po upływie 7 dni. W czasie rekonwalescencji przymusowa jest jest absencja seksualna przez kilka tygodni, trzeba unikać siedzenia przez pierwsze 5 dni i nie powinno się robić ćwiczeń. Pacjentka musi dbać o odpowiednią higienę narządów. Powrót do współżycia seksualnego możliwy jest po upływie 6 – 8 tygodni. Efektem zabiegu jest poprawa estetyki warg sromowych oraz odmłodzenie narządów płciowych. Zmniejszenie warg sromowych pomaga pozbyć się dyskomfortu i bólu, wstydu podczas intymnych chwil, wpływa korzystnie na samoocenę i ogólnie poprawia jakość życia – źródła.