W jaki sposób wygląda wizyta u urologa?

Urolog jest to medyk, jaki leczy choroby połączone z układem płciowo-moczowym. Odwiedziny u tego lekarza dla niektórych mogą wiązać się z dość ogromnym stresem, z tej przyczyny należy wcześniej się do tej wizyty przygotować.

Pierwszym elementem wizyty będzie z pewnością rozmowa z osobom chorą. Doktor powinien skonstatować dokładną przyczynę odwiedzin, z tej przyczyny powinniśmy się do tej rozmowy odpowiednio przygotować. Kiedy zażywasz farmaceutyki, dokładnie sprawdź jak się nazywają, jeżeli przechodziłeś zabiegi, przyszykuj tak zwaną historię choroby. Miej na uwadze, że im więcej wiadomości przekażesz medykowi, tym łatwiej zdoła określić, co konkretnie ci dolega. O ile ambarasem pacjenta jest na przykład nietrzymanie moczu – którym to problemem urologia także się zajmuje – wtenczas na owym etapie terapii pacjent powinien prowadzić kwestionariusz oraz tzw. dziennik mikcji, które będą konieczne w rozpoznaniu przyczyn, a potem dopasowania odpowiedniego sposobu kuracji.

urologia

Autor: Mermaid Properties Sp. z o.o.
przeziębienia

Autor: GMFRK Sp. z o.o.
Źródło: GMFRK Sp. z o.o.
Od tego, z jakiego rodzaju szkopułem zameldujemy się do lekarza urologa, będzie zależeć badanie. Jeżeli na przykład odczuwamy ból w jądrze, nieodzowne będzie badanie obydwu jąder. Natomiast przy komplikacjach z prostatą konieczne jest badanie przez odbyt. Polega na spenetrowaniu palcem końcowego odcinka jelita grubego. Badanie owo nie przynależy do miłych, jednakże trwa tylko chwilkę, natomiast dzięki niemu specjalista jest mógł zbadać stan prostaty. U pań badanie u urologa polegać będzie na palpacyjnym badaniu podbrzusza, ujścia cewki moczowej. Lekarz wykona także USG USG ścięgna Achillesa .

Czy do urologa będzie potrzebne skierowanie? Tak, zanim wyruszysz na wizytę do specjalistycznej poradni, powinieneś odwiedzić lekarza pierwszego kontaktu, albowiem urolog przyjmie cię jedynie z odpowiednim skierowaniem.