Jak możemy zapobiegać częstym chorobom zębów i jamy ustnej?

Aby móc jak najdłużej radować się uroczym uśmiechem i zdrowymi zębami nie wystarczy myć je po jedzeniu. Zgodnie z powszechną opinią jednym z najgroźniejszych i najczęstszych zagrożeń jest próchnica. Jednak okazało się, że jeszcze częściej atakuje nasze uzębienie parodontoza. Jakie są jej najczęstsze symptomy? Jak jej zapobiec? Jak ją wyleczyć?

Parodontoza – symptomy – czyli zapalenie dziąseł

Sposób na białe zęby

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Choroba ta atakuje przyzębie, czyli tkanek, które odpowiadają za mocowanie zębów. Ciężko jest dać wiarę, że przypadłość ta dotyczy nawet 90% naszego społeczeństwa, a kolei jej objawy staja się silniejsze po 35 roku życia. Zlekceważenie objawów tej choroby może być powodem sporego uszkodzenia albo utraty zębów.
Parodontoza może wziąć swój początek od małej infekcjize stanem zapalnym. Jest to oznaka długotrwałej obecności bakterii, które osadziły się na dziąsłach i zębach – znanych jako „płytka nazębna”.

Chcesz poszerzyć swoją wiedzę z tego zagadnienia? Chcemy pomóc. Wystarczy przejść na kolejną witrynę i tam dowiedz się więcej (http://www.amapack.pl/kategoria-produktu/opisywanie-lekow/) wiadomości.

Płytka gromadzi się, ponieważ zęby szczotkowane są niedokładnie i nieregularnie. Powstaje kamień nazębny, który podrażnia dziąsła i powoduje zapalenie dziąseł. Obrzmienie dziąseł odpycha je od korzeni uzębienia. Jednak zanim zęby znacząco zostaną uszkodzone można temu zapobiec.

Sprawdzone metody na zapalenie dziąseł
Ale nim nadejdzie najgorsze jest trochę czasu by temu zapobiec. Należy prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej oraz regularnie leczyć się u dentysty. Jeśli podczas mycia zębów zdarza się krwawienie, wrażliwość na ciepło i zimno, występuje suchość w jamie ustnej, niesmak i nieprzyjemny zapach, należy natychmiast umówić się na wizytę. Popularne sposoby na zapalenie dziąseł (dowiedz się więcej) to np. masaż który poprawia ukrwienie i przyśpiesza regenerację. Dobrze jest je wykonywać codziennie w oczekiwaniu na termin leczenia.

By zapobiec powstaniu zapalenia dziąseł i parodontozie trzeba właściwie dbać o higienę jamy ustnej. Ponadto regularnie ściągać płytka nazębną, dokładnie czyścić zęby w szczelinach pomiędzy nimi a także ograniczyć używki takie jak: herbata, kawa i palenie tytoniu. Palacze mają gorzej ukrwione dziąsła, przez co częściej dopadaja ich infekcje jamy ustnej.