Choroby górnych dróg oddechowychjako nieodłączny element pory jesiennej

Schorzenia górnych dróg oddechowych są nieodłącznym elementem pory jesiennej. Z większością jesteśmy w stanie sobie samodzielnie poradzić, względnie wesprzeć się poradą farmaceuty, natomiast trzeba zawsze uważać, aby nie pominąć momentu, w którym wyłącznie lekarz biegły może nam pomóc.

Laryngolog zazwyczaj jest pożądany przy dokuczliwościach bólowych dotykających uszu, nosa, krtani, bądź gardła ( na najwyższym poziomie w PCO).

Jeżeli myślisz, że informacje w sieci nie są pełne, to przejdź do linku (https://www.terapiaprzylesie.pl/), gdzie odnajdziesz dokładne omówienia tematów – odnośnik jest tutaj.

Do specjalisty wypada zgłosić się, gdy pojawia się ból zatok, zawroty głowy, częsty ból gardła, chrypka, czy też problemy z chrapaniem. Nie zawsze decydujemy się na wizytę u specjalisty, dlatego że objawy wydają nam się mało niepokojące. Zapalenie zatok nagminnie łączone jest z przeziębieniem, bądź grypą, a częste chrapanie nie jest nawet uznawane za przejaw chorobowy.

Lekarz

Autor: http://pixabay.com
Źródło: http://pixabay.com
Bóle gardła potrafią mieć różne pochodzenie. Jeśli współwystępują z katarem, najczęściej są spowodowane spływaniem wydzieliny z nosa na tylną część gardła i nie potrzebują leczenia innego jak wyleczenie kataru. Gdy bólowi gardła towarzyszy chrypka, suchy kaszel, uczucie dyskomfortu i pieczenia w gardle, kuracja sprowadza się do wypijania dużej ilości płynów, a w razie nasilonego bólu przyjmowania tabletek do ssania uśmierzających ból. Jeśli to okaże się nieodzowne, zaplanuje odpowiednie leczenie ( chirurga).
Słuch jest nadzwyczaj znaczącym zmysłem, w związku z tym powinno się odwiedzać laryngologa chociaż dwa razy w roku i wykonać badanie słuchu.

Bardzo często jest ono darmowe, czy też można skorzystać z rozsyłanego przez przychodnie darmowego zaproszenia. Utrata słuchu jest nie tylko przebiegiem postępującym, lecz przede wszystkim nieodwracalnym.