Na co może liczyć osoba uzależniona zgłaszając się na terapię do ośrodka leczenia uzależnień?

Jeżeli ktoś nie ma zamiaru przyznać się przed sobą samym, że jest osobą uzależnioną potrzebuje pomocy. Ucieczka w napoje alkoholowe i narkotyki niejednokrotnie okazuje się pozorna. Do nałogu mogłyby przywieść nie jedynie substancje psychoaktywne, lecz także czynności powodujące, że uwalniają się w naszym organizmie endorfiny.

Każdy ośrodek odwykowy prowadzi kurację grupową oraz indywidualną. Dla dowolnego pacjenta opracowywany jest indywidualny program terapeutyczny, który uwzględnia osobiste okoliczności, jakie powodują postęp choroby. W ośrodku leczenia uzależnień można zgłosić się na parotygodniowy pobyt stacjonarny, jaki obejmuje detoks, kompleksowe badania, całodniowe wyżywienie oraz spędzanie nie zajętego czasu w przyjemny sposób. Odwyk prowadzony może być także w formie pobytu dziennego. Na cały okres terapii pacjentom ośrodka należy się zwolnienie od lekarza. Odwyk alkoholowy prowadzony jest w każdym ośrodku na zasadzie wzajemnej akceptacji oraz zrozumienia.
Fałd podbródkowy dodaje nam lat i odejmuje urody

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
mężczyzna w okularach

Autor: David Russo
Źródło: http://www.flickr.com
oferty

Autor: Shock
Ośrodek odwykowy może proponować terapię pobytową, jaka zajmuje pięć tygodni. Pierwszy tydzień pobytu w ośrodku poświęcony jest detoksykacji organizmu. Do ośrodka bardzo często przyjmowane są osoby pod wpływem alkoholu lub medycyna estetyczna kursy pod wpływem różnych psychoaktywnych preparatów. W czasie pierwszego tygodnia pobytu robionych jest mnóstwo badań po to, żeby stwierdzić w jakim stanie jest uzależniony. Na podstawie badań osoba poddawana jest odtruciu z medycznym zabezpieczeniem. Po odtruciu przeprowadzana jest rozmowa z terapeutą nałogów oraz psychiatrą. Czas pobytu w tego typu ośrodku, to nie tylko kuracja, ale również komfort. Ośrodki posiadają miejsca dwu- oraz jedno- osobowe.

W jakimkolwiek pokoju jest tv i bezprzewodowy internet. Terapia jest przeprowadzana w dwóch różnorodnych salach leczniczych. Sala do zajęć grupowych wyposażona jest w najnowszy sprzęt, jaki zezwala na prowadzenie zajęć leczniczych.