Na czym polega leczenie wzroku laserem? Czy jest to w pełni bezpieczne? Jakie oferuje rezultaty?

Masz już dość okularów i soczewek, a wada wzroku nie pozwala swobodnie uprawiać sportu. Być może najlepszym rozwiązaniem będzie laserowa korekcja wzroku. Jest to bezpieczna chirurgiczna metoda wyleczenia nadwzroczności, krótkowzroczności a także astygmatyzmu.

wzrok

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
By się najlepiej przygotować do tego zabiegu musimy wiedzieć o paru sprawach. Są niezbędne przed zabiegiem. Każda osoba pragnąca zdecydować się na zabieg jest wstępnie zakwalifikowana na wizycie konsultacyjnej przez lekarza. Analizuje on stan oka, wykonuje dokładne badanie wzroku, wszystko po to, ażeby jak najkorzystniej wybrać zabieg do stanu pacjenta. Samo leczenie wzroku z użyciem lasera trwa kilkanaście minut, dzięki zastosowaniu kropli znieczulających jest zupełnie bezbolesny. Efekt operacji jest błyskawiczny. Zabieg pozwala na trwałe pozbyć się wad wzroku nawet takich do +10 dioptrii.

Jak się zachowywać po przeprowadzonym zabiegu? Bezpośrednio po wszystkim odczuwalne jest lekkie pieczenie, wrażliwość na światło, łzawienie. takie objawy ustąpią zwykle po kilku godzinach. Sporą zaletą tego typu metody leczenia jest bardzo szybka rekonwalescencja. Bardzo często po 2 dniach możemy wrócić do pracy. Należy jednak pamiętać o ścisłym przestrzeganiu zaleceń. Przede wszystkim trzeba zrezygnować z pójścia na basen na dwa tygodnie. Powinniśmy też odpuścić makijaż oczy na czas około 2 tygodni. Zalecane jest również ograniczenie aktywności przed komputerem, należy także unikać wysiłku fizycznego. Nie zapominajmy koniecznie o ochronie oczu przed działaniem słońca (niezbędne są więc okulary przeciwsłoneczne).

Kliknij ten link – przeczytasz tam podobne treści, więc to opracowanie (https://amapack.pl/) takiej kwestii na pewno również będzie godne polecenia.

Unikajmy też zadymionych i zakurzonych miejsc.

zbadaj wzrok

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki temu wyniki tak przeprowadzonego zabiegu będą w najwyższym stopniu obiecujące, nie trzeba się też bać konsekwencji, jakie najczęściej wynikają z braku przestrzegania zaleceń pooperacyjnych. Pamiętać powinniśmy, iż laserowa korekcja wzroku to nie jest zbyt zawiły zabieg – szczegóły terapii, jednakże oczy są bardzo wrażliwe, więc trzeba starać się pozwolić im odpocząć. Nie można więc narażać ich na niezbyt korzystnie działanie różnych czynników, a tak istotnie postąpimy, gdy nie zastosujemy się do zaleceń po zabiegu.