Dobre pomysły na łatwe i tanie gotowanie w waszej kuchni

Gotowanie to sztuka. Dla niektórych wręcz jest to sztuczka magiczna, której całymi latami nie potrafią rozgryźć. Niemniej jednak warto szkolić się w takiej dziedzinie, choćby w niewielkim jej fragmencie, bowiem nic nie da takiej satysfakcji jak własnoręcznie przyrządzone oraz starannie zaserwowane danie, sporządzone ze świeżych i naturalnych składników. Dziś w sklepach kupić można w zasadzie każdy rodzaj sprzętu niezbędnego w kuchni, aby robienie potrawy stało się błyskawiczne oraz proste.

W ostatnim czasie w sklepach pojawiły się na przykład naprawdę solidne garnki o różnych szerokościach i wysokościach, przeznaczone do duszenia, gotowania najróżniejszych potraw. Ten zestaw powiększają doskonałe patelnie, woki oraz szybkowary. Ogromna, solidna patelnia z nieprzywieralnym dnem to teraz norma w większości kuchni.

Czy zaintrygowałyby Cię bonusy na tenże temat? Zapraszamy do przeczytania kolejnego artykułu. W nim zaznajomisz się z wszystkimi detalami.

Chyba żadna gotująca osoba nie wyobrazi już sobie smażenia na patelni aluminiowej, na której większość potrawy i tak pozostała, przywarta do spodu albo wchłonęła olbrzymie ilości tłuszczu, aby się nie przypalić podczas przygotowywania posiłku. Niezastąpione w każdym domu są również specjalne naczynia, dzięki którym dania będą nie tyko dobrze smakowały ale i pięknie się prezentowały – mowa tu przede wszystkim o akcesoriach tj bulionówki do zupy.

Gotowanie

Autor: Celebro
Źródło: Celebro

Szczęśliwie to zwykle przeszłość. Kto jest chętny popróbować niech poczyta, do czego służą woki. Woki stanowią podstawę naczyń kuchennych w azjatyckiej kuchni, szczególnie upodobali go sobie mieszkańcy Chin. Woki nie są tylko azjatycką odmianą patelni. Ich kształt powoduje, że przyrządzane w nim posiłki są szybko ugotowane, a danie staje się bardzo aromatyczne. To wszystko za sprawą wysokiej temperatury która powstaje przy dnie a także wzdłuż ścianek. Jednak minusem jest to, że woki posiadają zaokrąglone dno i potrzebują ciągłego utrzymywania ich nad palnikiem oraz przemieszywania włożonych do wewnątrz elementów potrawy. Dla leniwców, którzy chcą równie sprawnie przyrządzić obiad znacznie lepsze będą szybkowary (cuda w kuchni), których sekretem jest ciśnienie wytwarzane w szczelnie przykrytym naczyniu, dzięki któremu potrawa jest gotowa dużo szybciej, niż przy użyciu tradycyjnych garnków. Dodatkowa zaletą będzie to, że szybkowary nie wymagają zupełnie mieszania potrawy. Można zatem spokojnie poczekać na kanapie, a obiad praktycznie robi się sam.