operacja zaćmy soczewki- przydatne rady

Zaćma to zmętnienie prawdziwej soczewki w środku oka. Jest jedną z zasadniczych przyczyn pogorszenia się, lub utraty widzenia u ludzi starszych. Zaćma powstaje w trakcie starzenia się oczu, jednakże może do niej prowadzić również uraz oka, niektóre schorzenia a nawet niektóre farmaceutyki.

okulary

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo, iż mocniejsze okulary, bądź jaśniejsze światło mogą trochę obniżyć objawy zaćmy, w pierwszym stadium, operacja zaćmy nfz jest jedynym postępowaniem na wyleczenie i najczęstszym działaniem- . Dziś miliony osób na całym świecie są poddawani takiej operacji każdego roku. Operacja zaćmy (nfz) jest względnie prostym zabiegiem, w trakcie jakiego likwiduje się prawdziwą soczewkę oka i zastępuje się ją syntetyczną soczewką.

W przypadku operacji zaćmy znieczulenie ogólne nie jest przeważnie niezbędne. Przeważnie zastosowane jest miejscowe znieczulenie, a pacjent zostaje przytomny. Operacja trwa 15, 20 minut i większość pacjentów nie odczuwa bólu, bądź dyskomfortu w trakcie zabiegu. Zwyrodnienie siatkówki, podobnie jak zaćma, dotyka ludzi po 50 roku życia. Jest schorzeniem części centralnej, plamkowej siatkówki. W tej okolicy układa się obraz przedmiotu, na który spoglądamy.

Zwyrodnienie siatkówki jest najczęstszą powodem pełnej utraty wzroku. Częstość

zaćma

Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.

występowania straty wzroku rośnie razem z wiekiem.

Nie wahaj się dłużej – zweryfikuj propozycję , jaką dla naszych klientów przygotowaliśmy. Uwzględniliśmy wszelkie potrzeby naszych konsumentów!

Schorzenie zwykle rozwinie się w obu oczach. Jednak przekształcenia zwyrodnieniowe siatkówki nie muszą się objawiać jednocześnie w obu oczach. Zwyrodnienie siatkówki występuje zazwyczaj u rasy białej- . U osób o jasnej karnacji istnieje większe prawdopodobieństwo rozwoju tego schorzenia niż u osób o ciemnej cerze. Częściej chorują kobiety, także typy o jaśniejszej barwie oczu.

Oczy o płowej barwie zezwalają na wnikanie zwiększonej ilości światła do wnętrza oka i jego dojście do siatkówki, niż oczy czarne. Przyczyną jest niższa zawartość barwnika zdolnego pochłonąć blask. Czynniki genetyczne i środowiskowe posiadają również oddziaływanie na nasilenie schorzenia. Konieczne jest wczesne odkrycie choroby. Zaleca się badanie okulistyczne po 40 roku życia przynajmniej 1 raz w roku.