Jak odpowiednio dbać o zdrowie i wygląd własnych zębów

Pragnąc co raz bardziej dbać o higienę jamy ustnej, sięgamy po co raz nowsze roziwązania. W dzisiejszych czasach mamy ogromną ilość wiedzy o tym, w jakim sposób utrzymać zęby w dobrej kondycji. Publikuje się co raz więcej treści oraz informacji informujących o odkryciacj naukowych oraz najświeższych badaniach w nauce. Pojawia się także wiele nowoczesnych sprzętów do utrzymania higieny jamy ustnej.

wybielanie

Źródło: arsdental.pl

Od najmłodszych lat uczono nas o tym, aby regularnie dbać o zdrowe zęby. Szorować je nie tylko po każdym posiłku, ale także przed położeniem się do spania oraz przed pierwszym posiłkiem rano. W sytuacji gdy myjemy zęby chwilę po przebudzeniu rano, unikamy sytuacji, że wraz z pierwszym pokarmem połkniemy wszystkie bakterie, które podczas spania się zalęgły w naszej jamie ustnej.

Czy to zagadnienie bardzo Cię zajmuje? Jeśli tak, to wejdź tutaj i poznaj naszą firmę (https://lomza.centrumdemed.pl/demed/stomatolog/) – poznasz tu nieprawdopodobnie ciekawe informacje.

Z kolei szczotkując zęby po kolacji zmniejszamy oczywiście ryzyko działania bakterii w nocy.

Poza regularnym szorowaniem zębów należy także pomyśleć o jakości takich działań. Szczotkowanie jamy ustnej musi trwać co najmniej kilka minut i bardzo istotne jest zachowanie odpowiednich ruchów szczoteczką. Aby nie zedrzeć szkliwa koniecznym jest czyszcząc uzębienie wykonywać ruchy jak najbardziej owalne. Zęby boczne czyścimy wykonując ruchy od góry do dołu i zataczając okręgi. Dzięki temu unikniemy sytuacji, kiedy ruch jest cały czas w kierunku przód-tył. Taka metoda tylko sprawi, że szkliwo będzie się ścierać, bo będziemy wykonywać ruch w jednym kierunku. Zęby warto czyścić wykonując ruchy jak najbardziej owalne oraz ruchy na zewnątrz. Takie dbanie o sposób szczotkowanie wymaga od nas więcej wysiłku oraz skupienia. Więcej rad na http://www.aurident.pl/.

ludzie z białymi zebami

Źródło: arsdental.pl

Co raz częściej pojawiają się na rynku urządzenia, dzięki którym mycie zębów nie tylko staje się wygodniejsze, ale również bardziej precyzyjne. Korzystanie z takich urządzeń jest na pewno kosztowne, ale dzięki nim możemy zaoszczędzić na wizytach u dentysty. Ostatnim hitem w stomatologii jest domowa szczoteczka megasonex, która nie tylko szczotkuje zęby ale także działa na nie ultradźwiękami o takiej częstotliwości, że bakterie od tego giną.

Jest to znakomite rozwiązanie dla każdego, komu zależy na zdrowych zębach. Przemysł stomatologiczny rozwija się bardzo prężnie i także w gabinetach dentystycznych jak Aurident co raz częściej spotykamy nowoczesne rozwiązania. Korzystanie z co raz nowocześniejszych szczoteczek w domu oraz nowoczesny sprzęt w gabinetach dentystycznych, taki jak np. nowoczesna lampa philips zoom sprawiają utrzymanie higieny jamy ustnej staje się coraz przyjemniejsze, ale przede wszystkim jest także bardziej skuteczne i prostsze.