Jakiego typu zabiegi wykonywane są w klinikach medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna jest tą gałęzią medycyny, która modernizowana jest naprawdę błyskawicznie. W związku z tak błyskawicznym rozwojem ciągle wzrasta zakres zabiegów, które kliniki medycyny estetycznej mają do polecenia pacjentom.

Naprawdę szybko rozwijająca się medycyna estetyczna oferuje zainteresowanym sporą liczbę zabiegów. Ostatnimi czasy w klinikach medycyny estetycznej praktykuje się nie tylko zmniejszanie widoczności zmarszczek, zwiększa biusty i usuwa nadmiar tłuszczu. Waginoplastyka, czyli operacja plastyczna pochwy to jeden z zabiegów naprawdę popularnych ostatnio w klinikach. Operacja plastyczna pochwy jest zabiegiem wykonywanym u dużej grupy kobiet. Na tego rodzaju operację dość często decydują się kobiety, u których w wyniku tradycyjnego porodu doszło do rozciągnięcia lub pęknięcia krocza i pochwy. W wyniku tych zmian w dużym stopniu obniża się jakość życia seksualnego kobiety, dlatego też dużo z nich decyduje się na tego pokroju zabieg. Waginoplastyka jest takim z zabiegów, które jest w stanie zaproponować ginekologia estetyczna. Ginekologia estetyczna jest w tej chwili jedną ze specjalizacji najchętniej wybieranych przez lekarzy posiadających już specjalizację z ginekologii. Więcej na ten temat przeczytasz na tej stronie

Lekarze w trakcie operacji

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com
Zabieg waginoplastyki jest zabiegiem naprawdę krótkim, jego zrealizowanie trawa około mniej więcej godzinę lekcyjną. W zależności od wskazań medycznych zabieg jest realizowany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Dwa tygodnie przed planowaną datą operacji pacjentki, które zostały do niej zakwalifikowane muszą przestać brać leki rozrzedzające krew. Takim lekiem jest tak naprawdę aspiryna. Jak po każdym inwazyjnym zabiegu, też po operacji pochwy pacjentki mogą odczuwać delikatne bóle. Jeśli są nieprawdopodobnie silne można je złagodzić sięgając po łatwo dostępne w aptece bez recepty leki przeciwbólowe. Do zabiegów, które może przeprowadzić lekarz ginekologi estetycznej można między innymi zabieg labioplastyki. Jest to zabieg zrealizowany w obrębie mniejszych i większych warg sromowych. Zabieg labioplastyki może trwać nawet do dwóch godzin. Zabiegów waginoplastyki i labioplastyki nie nie można zrealizować u kobiet spodziewających się dziecka, kobiety u których wykryto cukrzycę oraz u kobiet z nadciśnieniem tętniczym. Szczegóły znajdziesz na stronie .