Które znasz przypadłości częste we współczesności?

Dzisiejsze czasy są sprzyjające dla rozwoju rozmaitych chorób. Można by sądzić, że przy dzisiejszym poziomie medycyny ilość chorób powinna się raczej zmniejszać. Niestety to nieprawda. Oprócz wciąż pojawiających się często śmiertelnych chorób takich jak białaczka, na które nie ma jeszcze lekarstwa, nadal występuje dużo dolegliwości ogólnie nie tak ciężkich, ale uciążliwych. Są to w pierwszej kolejności różnorodne alergie, plaga dnia dzisiejszego.

Dolegliwości tego rodzaju w dużej mierze biorą się z dużej ilości zanieczyszczeń wody czy powietrza. Istotnym powodem bywa także zawartość konserwantów i różnorodnych środków chemicznych w artykułach spożywczych, takich jak na przykład chemiczne konserwanty w warzywach i owocach. Każda dolegliwość wymaga odpowiedniej diagnozy i zaplanowania późniejszego postępowania. Wejdź: przejdź do portalu.

poradnia alergologiczna i diabetologiczna

Autor: David Martín :: Suki_ ::
Źródło: http://www.flickr.com

Cukrzycachorobą, z którą ludzie borykają się od dawnych czasów, jest cukrzyca. Choruje na nią duża część ludzi, dlatego tak powszechne są wyszukiwania fraz typu „przychodnia rehabilitacyjna”. Cukrzyca miewa rozmaite formy, tak jak zróżnicowane są jej przyczyny. Wielu ludzi błędnie sądzi, że choroba ta wynika z nadmiernego spożycia cukru, szczególnie ze słodyczy. Dlatego czasami rodzice straszą swoje dzieci, że jeśli będą jadły duże ilości słodyczy, zachorują na cukrzycę. Tymczasem cukrzyca występuje niekiedy także z innych powodów, przykładowo z niedożywienia. Nie można jej zupełnie wyleczyć, można jednak z nią żyć pod warunkiem, że często bierze się lekarstwo – insulinę. Inni lekarze są także dostępni – info.

Uczulenia
Jak już było wspomniane, rozmaite alergie są prawdziwą plagą obecnych czasów. Dotykają coraz większej liczby ludzi, którzy często zupełnie niespodziewanie spostrzegają u siebie reakcję alergiczną na dany czynnik. Najczęściej spotykane alergeny to sierść zwierząt, pyłki traw i roztocza kurzu. Te ostatnie na co dzień pojawiają się tak często, że niezwykle trudno jest zminimalizować styczność z nimi. Pojawiają się również uczulenia na artykuły spożywcze lub ich składniki. By móc określić, na co jest się uczulonym, trzeba wykonać odpowiednie testy u specjalisty. „Poradnia alergologiczna” to hasło często wpisywane w wyszukiwarki internetowe i dające dużo rezultatów ze stron internetowych.