Jakimi kwestiami może zająć się logopeda oraz jak dużo czasu trwa badanie?

Jak wiemy, logopeda zajmuje się diagnozą przyczyn kłopotów z werbalną komunikacją, stymuluje rozwijanie się mowy i zajmuje się terapią dolegliwości głosu, lecz także artykułowaniu, połykania, a także tych, które wynikły z przyczyn neurologicznych.
W czasie pierwszej wizyty w takim miejscu jak gabinet logopedyczny, lekarz stara się ustalić, w jaki sposób konkretnie podejść do danej kwestii.

gabinet logopedyczny

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Wodoodporne plastry Salvequick

Autor: Salvequick
Źródło: Salvequick
Nie wolno zapominać, że każdy kłopot oraz każda osoba są inne, z tego też powodu aby rozpocząć leczenie logopedyczne, trzeba w pierwszej kolejności zdiagnozować źródło problemów wady wymowy i w jakim wymiarze jest to obciążeniem. Jeśli po pierwszej wizycie wyjdzie na to, że zainteresowany będzie kwalifikować się do leczenia u logopedy, podjęta zostanie decyzja o wyborze konkretnej terapii logopedycznej.
Badanie zajmuje najczęściej ok. 25 minut, przy czym dodatkowe kilka minut przeznaczanych jest na opisanie konkretnego przypadku oraz kwestie administracyjne. Podjęta zostanie również decyzja o możliwym dalszym leczeniu. Na następnej wizycie logopeda oceni, czy określone cele leczenia zostały już zdobyte. Taka wiedza pozwoli stwierdzić, czy kolejne wizyty u lekarza logopedy będą jeszcze niezbędne. Należałoby wspomnieć, że kontrole u takiego lekarza są objęte refundacją w podstawowym pakiecie towarzystw ubezpieczeniowych. Zabiegi wykonywane u dzieci do 18 roku życia będą refundowane.

Zwrot kosztów zabiegów w przypadku ludzi dorosłych, to kwestia indywidualna, którą należy sprawdzić w swoim towarzystwie ubezpieczeniowym.

Jeżeli ciekawi Cię tematyka przedstawiana w tym artykule, sprawdź pełną ofertę (https://www.hospicjumkatowice.pl/kontakt.html), a z pewnością będzie ona dla Ciebie warta zainteresowania.

Tu warto dodać, że logopeda ma podpisaną umowę ze wszystkimi.