Smaczne ciasto z amarantusem, czyli nieznane delicje.

Amarantuskiposiadają dość egzotyczną nazwę. Z jakie powodu? Gdyż najważniejszym elementem listy składników jest rzadko spotykana jak na nasze warunki roślina, czyli amarantus. Aktualnie niewiele osób pamięta, że ten gatunek w ogóle jest hodowany. A przecież kilka wieków temu było to niezwykle rozpowszechniony gatunek. Jednak z roku na rok więcej piekarzy wraca do niej. Amarantuski są ponadto bardzo zdrowe, a do tego nie zwykle smaczne. Jeżeli zastanawiasz się, jak wzbogacić jadłospis, by jednak nadal jeść zdrowo, produkty wykonane z amarantusa każdorazowo okażą się świetnym wyborem.

amarantuski

Autor: Leslie Seaton
Źródło: http://www.flickr.com

Do tego jesteś w stanie sięgnąć po amarantuski(więcej) z dodatkami innych cennych produktów.

Szczegółowe informacje na zaprezentowany w tym wpisie są Ci niezbędne? Bez paniki. Kliknij w ten link i wszelkie inne wątki tu (http://ortodoncjabecker.pl/aparaty-zewnatrzustne/) wyszukasz. Zachęcamy!

W sklepach znajdziesz je w ogromnej liczbie wariacji. Często spotykane są np. amarantuski z makiem. Nie brakuje tez takich z orzechami włoskimi. A szczyty popularności osiągała dawniej wersja z sezamem. Myślisz nad tym czy kiedyś ich próbowałeś? W takim razie odpowiedź najprawdopodobniej jest twierdząca. Amarantuski sezamowe to zwyczajnie sławne sezamki. Na pewno dobrze wspominasz ich smak z dzieciństwa. A jeżeli jeszcze nie miałeś okazji ich spróbować, to musisz nadrobić straty jak najszybciej.

W tym celu powinieneś się wybrać do spożywczego, ale możesz też przygotować parę produktów i zrobić ciastka samemu. Nie jest to trudne, poza amarantusem wystarczą jedynie najbardziej podstawowe produkty, z jakich zwykle przygotowuje się wypieki. Jako że ciacha są bardzo zdrowe, nie musisz się bardzo przejmować, kiedy wyciągasz rękę po następne. Z pewnością z chęcią spróbują ich też Twoi goście. To perfekcyjny przepis, który daje słodkie ciastka bez dodawania ogromnych ilości cukru. Nie musisz się przejmować kaloriami. Postaraj się natomiast o to, by pod ręką mieć przepis. Powinieneś być pewien, iż znajomi będą prosili, by go od Ciebie wziąć. Najlepiej również upiec od razu dużą liczbę ciastek.