Laserowe leczenie nietrzymania moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu spowodowane jest osłabieniem mięśni Kegla, jakie nie kurczą się poprawnie i nie ściskają cewki moczowej. Podyktowane może być również rozciągnięciem pochwy, czego konsekwencją jest zmiana kąta nachylenia cewki moczowej. W efekcie dochodzi do bezwiednego wyciekania moczu. Do mimowolnego wyciekania moczu dochodzi wyłącznie w sytuacjach podniesionego ciśnienia w środku jamy brzusznej, a zatem w czasie śmiechu, kaszlu, kichania, a także w czasie zwiększonego wysiłku cielesnego. W spoczynku nie obserwuje się niemiłych dolegliwości.

zabiegi medycyny estetycznej

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

Kłopot jest bardzo częstym schorzeniem i dotyczy wielu kobiet po porodzie naturalnym bądź po czasie menopauzy. Jest to grupa mniej więcej 3 do 5 milionów pacjentek w naszym kraju.

Jeżeli przedstawiana tematyka jest godna Twojej uwagi, wejdź szybko pod ten link – ta strona (http://www.krakowskaspizarnia.pl/informacje/restauracja-skawina) na pewno także Cię bardzo zaciekawi.

W grupie pań po trzydziestce procent ten może wzrastać do 30%, natomiast po pięćdziesiątce – do 60%. Nie kurowane nietrzymanie moczu prowadzi do znacznego ograniczenia komfortu życia z powodu niemiłego zapachu połączonego z wyciekającym moczem a także występowania powikłań takich jak: zapalenie układu moczowego oraz wyprysków skóry krocza. Rozpoznanie wysiłkowego nietrzymania moczu następuje na podstawie specyficznego wywiadu chorobowego i po przeprowadzeniu badań diagnostycznych. Do zazwyczaj przeprowadzanych zalicza się testy podpaskowe, które zapewniają ocenę stopnia nietrzymania moczu i efektywności leczenia farmakologicznego oraz fizjoterapii. Jeżeli chodzi o nietrzymanie moczu leczenie uzależnione jest od szczebla zaawansowania objawów. Jedną z możliwości terapeutycznych może być laseroterapia bądź nastrzykiwanie ścian pęcherza moczowego botoxem.

Czym jest laserowe obkurczanie pochwy? Zabieg tenże polega na fototermicznym obkurczeniu pochwy. Światło lasera hartuje obszar ujścia cewki moczowej. Skutkiem jest stymulacja włókien kolagenowych śluzówki pochwy, co powoduje redukcję kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej należyte funkcjonowanie. Leczenie laserowe obejmuje dwa etapy: Krok I Tuż przed rozpoczęciem zabiegu laserowego pochwa pacjentki zostaje dokładnie wypłukana, po czym roztwór dezynfekujący ostaje delikatnie osuszony i usunięty z błony śluzowej. Następnym krokiem jest wprowadzenie do pochwy pacjentki wziernika laserowego, jaki służy jako system doprowadzania wiązki laserowej. Energia lasera jest aplikowana blisko przedniej ściany pochwy.