Jak bez trudności przygotować pyszne alkohole?

Święta, urodziny czy chociażby impreza z przyjaciółmi to wspaniała okazja do uraczenia współtowarzyszy nalewkami własnej roboty. Ten alkohol będzie nie tylko smaczny, lecz także zdrowy i z pewnością zdobędzie serca gości. Świetnymi napojami na Boże Narodzenie oraz całą zimę będą nalewka cytrynowa i nalewka korzenna.

przecięta na pół cytryna

Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com
Obie nalewki mają wyśmienity smak, doskonały aromat oraz cechy chroniące przed chorobami i wrażeniem pełnego żołądka, a przyrządzenie ich zajmuje niewiele czasu. Warto dodać, że domowe nalewki nie powodują nieprzyjemnych dolegliwości następnego dnia po wypiciu ich w dużych ilościach, ponieważ są wykonane w całości z naturalnych składników.

Nalewka cytrynowa to wspaniały wybór dla ludzi, którzy przepadają za kwaśnymi, wyraźnymi smakami. Jest bardzo smaczna i perfekcyjna do szybkiego wykonania – chociaż bez zarzutu sprawdza się po paru tygodniach od wytworzenia, tak naprawdę nadaje się do wypicia natychmiast po przyrządzeniu. Do przygotowania nalewki potrzebujemy jedynie 3 cytryn, 0,5 litra trunku (dowolnie spirytus lub dentysta ursynów – meanderstomatologia.pl wódka), 2 szklanek cukru i ewentualnie wody, jeżeli wolimy delikatniejsze napoje. Proporcje można dowolnie zmieniać według preferencji. Aby otrzymać słodszy posmak, do napoju można dodać także miód. W niektórych przepisach znajduje się również mięta, która sprawia, że aromat lekko się zmienia. Nalewka cytrynowa orzeźwia podczas letnich upałów, a zimą jest pomocna w zwalczaniu przeziębienia, ponieważ rozgrzewa i jest bogata w witaminę C. Nalewka cytrynowa jest pomocna także w przypadku pełnego żołądka, ponieważ przyśpiesza proces trawienia oraz przemianę materii. Zbliżone właściwości ma nalewka korzenna. Niewątpliwie jest to perfekcyjna alternatywa świąteczna. Do jej zrobienia potrzebne są przyprawy korzenne (np. cynamon czy goździki), skórka pomarańczowa, 0,5 litra alkoholu (wódka, spirytus lub dieta warzywna owocowa oba użyte jednocześnie), 0,25 litra miodu oraz woda. Podobnie jak w przypadku „cytrynówki” ilość składników można dopasowywać w zależności od upodobań. Nalewka rozgrzeje w zimie, a w ciągu całego roku poprawi humor. Tak jak w przypadku nalewki cytrynowej, nalewka korzenna pomaga zwalczyć wrażenie pełnego żołądka, a także jest dobra na trawienie. Poza tym korzenny aromat wspaniale oddaje magię Świąt i zimowych wieczorów. Teoretycznie nalewka powinna leżakować kilka miesięcy, jednak nadaje się do spożycia również niedługo po wykonaniu. Więcej informacji: litworówka.

Domowe, samodzielnie wykonane nalewki są nie tylko smaczne i nieskomplikowane w przygotowaniu. Zarówno nalewka cytrynowa, jak i nalewka korzenna bardzo dobrze zmniejszają objawy przejedzenia, co jest bardzo ważne w czasie rodzinnych posiłków świątecznych. Dzięki tym napojom wyleczymy także przeziębienie, a dobry nastrój humor nas z pewnością nie opuści ([link]). Dodatkowo możemy zapewnić naszych gości, że skład takich alkoholi jest w pełni naturalny, czego nigdy nie będziemy pewni, nabywając gotowe produkty.