W jaki sposób zrobić ciabatę? Sprawdź przepis na ciabatę!

Zimowe i jesienne długie wieczory sprzyjają większemu zapotrzebowaniu na konkretne jedzonko. Znowu przyrządzamy gorące zupy, przyrządzamy sosy i nieco folgujemy sobie nasze diety – nie potrzebujemy pokazywać na rajskich plażach wysportowanych sylwetek. Często zapewne kupujesz chleb w sklepie. My proponujemy byś wykonał je samodzielnie. Dziś przepis na to, jak zrobić ciabattę.

Ciabatta

Autor: Elsie Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Nie wiesz co to jest? Ciabatta pochodzi z Włoch i jest to chleb, który piecze się z mąki pszennej i drożdży. Ma ona ciekawy wygląd. Jej bochenek jest inny niż nasz, polski sporo mniejszy, płaski, wydłużony i gdy nań spoglądamy z góry to ma kształt prostokąta. Niekiedy wypieka się ją z dodatkiem ziół. Ciekawostka – we Włoszech każdy region ma swój odmienny pomysł na ciabattę, i wszędzie smakować będzie ona nieco inaczej.

Sama niesamowicie lubiłam nabywać w pobliskiej mi piekarni ciabattę z ziołami. Ostatni jednak natknęłam się na rewelacyjny przepis (zamów pizzę w pizza rzeczypospolitej ) na ciabattę, dzięki któremu mogę upiec ją samemu. I gwarantuję wam, że jest tysiąc razy pyszniejsza, niż ta ze sklepu! Przepis znajdziesz pod linkiem: .

Do czego najczęściej używam tego chlebka? Bardzo lubię przyrządzać z nim kanapki, czasem również wydrążam go w środku i robię domowy wsad do kebaba, którym ładuję środek. Czasem dzielę ją na cienkie paseczki, smaruję masłem czosnkowym i robię z nich chrupiące grzanki do zup-kremów. Pomysłów na wykorzystanie ciabatty jest doprawdy bardzo dużo. Możemy również żeby by były one pysznym, lekkim urozmaiceniem diety. Pieczywo pszenne najbardziej zalecane jest osobom, które ze względów zdrowotnych powinny stosować dietę lekkostrawną.