Jakiego rodzaju są sposoby na zahamowanie postępu choroby o nazwie stożek rogówki?

Oczy to bardzo ważna część ciała, która jest narażona na dużo różnego typu dolegliwości. Jedną z nich jest stożek rogówki, zatem taka choroba, która zmienia ukształtowanie rogówki z postaci kulistej na stożkowatą.
Funkcjonuje wiele źródeł, które mogłyby powodować występowanie takiej dolegliwości, a do najbardziej popularnych z nich należą się czynniki genetyczne lub dziedziczne oraz zaburzenia hormonalne.

stożek rogówki kraków

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
przebarwienia

Autor: Denis Loh
Źródło: http://www.flickr.com
Wykrycie takiej dolegliwości przy pomocy lampy szczelinowej jest możliwe wyłącznie przez fachowca. Może on zdiagnozować istnienie tej dolegliwości również na podstawie oceny płaszczyzny rogówki przy zastosowaniu procedury tomografii rogówki. Spowolnienie rozwoju tej choroby jest tym bardziej możliwe, im wcześniej zostanie ona stwierdzona. Na szczęście poprawa jakości wzroku byłaby wtedy możliwa. Jeżeli Ciebie albo kogoś z Twoich najbliższych dotknęła dolegliwość o nazwie stożek rogówki Kraków jest miejscem, gdzie z pewnością znajdziesz profesjonalną pomoc.

Należałoby tu wspomnieć, że aby przywrócić choremu właściwą jakość widzenia, rekomendowane jest używanie twardych oraz gazoprzepuszczalnych szkieł kontaktowych, ponieważ mogą poprawić krzywiznę rogówki. Takie szkła wykonuje się indywidualnie jedynie na podstawie rezultatów badań przy pomocy tomografu rogówkowego. Z powodu, że jest to choroba postępująca, w pewnym momencie soczewki mogą być niewystarczające. Wtedy można zastosować wszczepienie w powierzchnię narządu wzroku tzw.

intacsów, zatem specjalnych pierścieni śródrogówkowych. Mogłyby one poprawić wzrok przez spłaszczenie szczytu stożka. Niestety tego typu technika także nie powstrzymuje rozwoju choroby i po pewnym okresie czasu trzeba zmienić pierścienie.