Rehabilitacja potrzebna jest ludziom jeszcze częściej. Niezbędna jest ona po złamaniach i po zawale. Bardzo wielokrotnie płacimy za nią samodzielnie.
W naszym kraju posiadamy 70 tys. fizykoterapeutów.
Autor: Billie Ward
Źródło: http://www.flickr.com
Większość z nich pracuje w prywatnych klinikach i gabinetach. Normalnie jednak zawód fizjoterapeuty nie istnieje.
Jeżeli masz ochotę wyszukać artykuły na prezentowany temat, to przejdź tutaj i zobacz inne informacje odnośnie przedstawianego zagadnienia.
Znaczy to, że państwo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za efekty wykonanej przez klinikę terapii. Poradnia rehabilitacyjna specjalizuje się udzielaniem wskazówek w ambulatoryjnych uwarunkowaniach i w uwarunkowaniach domowych, w zakresie medycznej rehabilitacji. Rekonwalescenci, którzy zgłaszają się do poradni rehabilitacyjnej są przyjmowani na podstawie skierowania od rodzinnego lekarza. Poradnia rehabilitacyjna może kooperować również z innymi pracowniami w szpitalu. Pozwala to na korzystanie z bogatszej diagnostyki. Dotyczy to diagnostyki radiologicznej. Pacjenci, którzy zgłaszają się do oddziału fizjoterapii, muszą mieć stosowne skierowanie na fizjoterapeutyczne zabiegi. Takie skierowanie jest wystawione przez lekarza specjalistę albo lekarza poradni rehabilitacyjnej.
Dział fizjoterapii specjalizuje się wykonywaniem rehabilitacyjnych zabiegów w ambulatoryjnych uwarunkowaniach w zakresie fizykoterapii oraz kinezyterapii. Dział fizjoterapii również świadczy usługi rehabilitacyjnych zabiegów dla pacjentów w domowych uwarunkowaniach w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Poradnia rehabilitacyjna specjalizuje się także rehabilitacją ortopedyczną osób, które są po zabiegach operacyjnych. Zajmuje się także pacjentami z urazami i schorzeniami, które nie wymagają leczenia operacyjnego. Celem takiej rehabilitacji jest przywracanie chorych do ruchowej sprawności oraz zapewnienie chorym bezpiecznego powrotu do codziennej aktywności i uprawiania sportu.
Rehabilitacja jest prowadzona przez fizykoterapeutów, którzy mają wysokie kwalifikacje Pacjent, który przychodzi do poradni rehabilitacyjnej powinien mieć dowód osobisty i skierowanie od lekarza rodzinnego.