Kiedy powinnaś pójść do lekarza z bólem nadgarstka?

Ból takiej części ciała może być bardzo męczący. Nim jednak wybierzemy jakieś domowe sposoby leczenia bólu, powinniśmy sprawdzić co nam faktycznie dolega.
Gdy nadgarstek bywa gorący, sztywny i czasami napuchnięty, może być to zapalenie stawów, albo zapalenie kaletki maziowej czyli worka będącego wokół stawu.

podnośnik

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Czasem mogłaby występować gorączka i dreszcze. Trzeba wówczas usztywnić nadgarstek. Żeby ograniczyć obrzęk, trzeba wziąć aspirynę. W tym okresie trzeba stronić od alkoholu oraz kofeiny. Zapalenie kaletki zazwyczaj znika po paru dniach, ale w tym czasie ręka powinna zostać usztywniona. Gdy ból nie ustępuje długo, musimy pójść do doktora. Gdy palce oraz nadgarstek bolą podczas zginania, może występować wtedy zapalenie ścięgna. Należy wtedy usztywnić rękę oraz okładać ją lodem. Możemy zażyć przeciwbólowe leki, lecz jeśli ból nie minie w ciągu tygodnia, powinniśmy udać się do lekarza.
Gdy ręka drętwieje oraz nie możesz zacisnąć dłoni w pięść i ból dosięga do przedramienia, to wtedy może to być zespół cieśni nadgarstka. Ukojenie w bólu przyniosą przeciwbólowe oraz przeciwzapalne lekarstwa. Możemy też zastosować masaż kostkami lodu. Jeśli nadgarstki są czerwone i bardzo bolą, wtedy musisz mieć się na baczności, gdyż może to być zapalenie szpiku lub zakaźne zapalenie stawu. Od razu trzeba pójść do lekarza. Zakażenie szpiku najczęściej występuje u osób z obniżoną odpornością, u ludzi po niedawno odbytym urazie lub osób z cukrzycą. Jeśli w zimie przechodziłaś anginę, a obecnie bolą Cię stawy oraz są zaczerwienione, a ponadto masz wysoką temperaturę, to mogłaby to być gorączka reumatyczna.

Tylko lekarz będzie mógł dopomóc Ci w tej okoliczności. Lekarz (co to są testy antygenowe) zaleci leżenie w łóżku przez pięć tygodni oraz przypisze Ci antybiotyki. Nieleczona gorączka mogłaby doprowadzić do poważnej wady serca.