Nieprzyjemne pieczenie u palców – jak trwale usunąć nagniotka przy pomocy udostępnianych preparatów

Nikt nie lubi nagniotków. Jest to nic innego jak stwardnienie skóry, które powstaje na palcach stóp. Ból z nagniotka jest tym większy, że wnika w głąb skóry. Odczuwamy przez to duże pieczenie przy poruszaniu się. Dookoła nagniotka powstaje czerwonawa tkanka, przez którą odczuwa się nieprzyjemny ból.

stopy

Autor: Lioven
Źródło: Lioven
Powodów powstawania nagniotków jest kilka. Przeważnie przyczyną są zbyt ciasne buty, miejscowe zrogowacenie skóry i ogólna wrażliwość skóry przy palcach stopy.

Odkryj kolejne podobne niezwykle cenne źródło informacji na opisywany problem – kliknij tu oraz przeczytaj więcej w serwisie piaskowanie zębów warszawa bielany.

Prosty test wytrzymałości skóry łatwo przeprowadzić … chodząc bez skarpet po nierównych nawierzchniach. Jeśli sprawia nam to odczuwalny ból tym większe prawdopodobieństwo wytworzenia się nagniotków. Skumulowanie się większości wymienionych powodów oczywiście zwiększa możliwości pojawienia się nagniotka.

Za przyczynę tej przypadłości wymienia się dodatkowo niewłaściwe wysklepienie śródstopia, nachodzenie na siebie palców w trakcie chodzenia czy nieprawidłowe ustawianie stóp. Na nieprawidłowe stąpanie nie pomagają niestety najbardziej wygodne buty. Swoje odgrywają w tej kwestii też nasze geny, na które siłą rzeczy nie wpłyniemy (usuwanie zrogowaciałego naskórka). Gdy do nich dodamy mechaniczne błędy z dnia codziennego, to fatalne pieczenie u stóp murowane.

Szczęśliwie nagniotki możemy poddawać trwałemu usuwaniu – w sposób tradycyjny jak i jednym zabiegiem. Co do obu opcjach kluczowa jest opinia lekarza – przeważnie poleca on rozważniejsze kupowanie butów, konsultacje ortopedyczne, czy plastry. Maści rozmiękczające skórę zrogowaciałą, czy kąpiele nóg z dodatkiem kwasu borowego są także wskazane dla piechurów, goniących przez życie, którym wyskoczyły dokuczliwe nagniotki.

Czy zszokował Cię ten artykuł? Aby zgłębić temat wejdź tu oraz poznaj więcej szczegółów (http://optyk-trejnowski.pl/) – z pewnością będą dla Ciebie zadziwiająco interesujące.

stopy w obcasach

Autor: GabboT
Źródło: http://www.flickr.com
Usuwanie nagniotków jest jednorazowym zabiegiem, który jest czynnością mechaniczną. Przed wystawieniem palców stopy pod mechaniczny frezer, warto zrobić kilka zabiegów z plastrami i maściami gojącymi. Na zabiegi frezerem próżniowym decydujmy się po konsultacjach z odpowiednim lekarzem, najlepiej ortopedą. W zależności od uwarunkowań wyskakiwania nagniotków okazuje się czasem że frezer nie jest konieczny. Pozbyć się bólu można także kupując specjalne pierścienie filcowe. Dostaniemy je w aptekach i galeriach. Także one zmniejszają objawy bólu, sprawiając, że stawianie stopy nie odbywa się z grymasem na twarzy.