Sposób zdrowe przekąski

Chcesz przekąsić coś smacznego? Wtedy z pewnością z reguły sięgasz po batona, cukierki albo podobne słodycze. Jednocześnie możesz do tej kwestii podejść zupełnie odmiennie. Doskonałym przysmakiem są też słodkości na bazie darów natury. Co więcej część z nich możesz przyrządzić sama. Z jakiego powodu dobrze jest wybrać dary natury?

ciastka

Autor: Jaro Larnos
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze, są one zdecydowanie bardziej zdrowe niż słodycze, które proponują jedynie czekoladę i glukozę. Dary natury zawierają wartościowe witaminy, a więc dajesz organizmowi zdrową przekąskę nawet w trakcie jedzenia słodkości. Ponadto owoce ułatwią Ci utrzymanie dobrej linii. Oznacza to, że spożywasz coś pysznego, a przy tym nie trzeba się martwić, że na Twoim brzuchu pojawią się większe wałki tłuszczu. Do tego owoce są też smaczne.

Od pewnego czasu czekoladowe słodkości wśród przekąsek, jednak dawniej społeczeństwo nie znało tego rodzaju przysmaków i jako przekąski traktowali właśnie słodkie owoce. Do dziś wiele z nich potrafi miło połechtać zmysł smaku. Nie zdziw się jeśli owoce nawet wyprą czekoladowe przysmaki w Twoim jadłospisie.

Istotną zaletą owoców jest to, że większość z nich jesteś w stanie łatwo stworzyć samemu we własnej kuchni. Ponadto wiele przepisów znajdziesz w sieci www. Wystarczy trochę wolnego czasu, dobre chęci i podstawowe produkty. Doskonałe

ciastka

Autor: Kate Hopkins
Źródło: http://www.flickr.com

słodkości do przygotowania w domu to między cynanomowe bułeczki – polecam ten przepis. Są słodziutkie , syte i proste do przygotowania. Są bardzo popularne w Norwegii. Dodaj do nich owoce, a powstanie naprawdę smaczna i pożywna przekąska.

Innym łatwym przepisem jest szybkie zdrowe ciasto (perły czekoladowe na tort) owocowe. Możesz je zrobić w postaci chłodnego sernika albo dodać ananasy, gruszkę itp. do galaretki. Niektóre przepisy nie wymagają nawet użycia piekarnika. Trzeba jedynie zmiksować kilka prostych składników, moment odczekać i można zajadać.