Akcesoria potrzebne do karmienia dziecka

Tuż po urodzeniu niemowlę jest istotą bardzo drobną i bezbronną. Nie radzi sobie w otaczającym świecie, kontakt z otoczeniem nawiązuje w sposób bardzo podstawowy. Jednak wiedza zbierana przez całe wieki pozwala na obchodzenie się z tak małym dzieckiem bardzo pewnie. Rzecz jasna wiedza taka jest niezwykle obszerna i przewiduje rozmaite sytuacje, z którymi spotykają się świezo upieczeni rodzice. Wiele z takich przypadków jest także niełatwe do prognozowania, przykładowo w przypadku pojawienia się dolegliwości chorobowych u dziecka. Zazwyczaj jednak, jeżeli wszystko przebiega normalnie, młodzi rodzice postępują według utartych tradycji. Dotyczy to zwykłej opieki nad małym dzieckiem oraz czynności takich jak chociażby karmienie. Jest to właściwie jedna z ważniejszych czynności, która ulega zmianom zależnie od wieku dziecka. Najbardziej podstawową formą karmienia jest karmienie piersią.


Karmienie piersią i przydatne w tym akcesoria

jest tym elementem, który najbardziej oprócz ciąży przybliża do siebie matkę i dziecko. Przy samym karmieniu zresztą matka Znajduje się w takiej pozycji, w której dziecko przytulone jest do piersi. Oczywiście karmienie nie jest czynnością, która zawsze przebiega bez komplikacji. U części dzieci (Zobacz stomatolog dziecięcy w Płocku) przykładowo na wczesnym etapie twardnieją dziąsła, w wyniku czego karmienie dla matki staje si bardzo kłopotliwe. Nie zawsze także pokarm z piersi jest dla malucha wystarczający. Oprócz tego występują specjalne akcesoria, które umożliwiają własnoręczne pozyskiwanie mleka z piersi. Przykładowo laktator Avent jest jednym z najchętniej stosowanych przyrządów tego rodzaju.


Karmienie pociechy butelką

Bakterie mogą być dobre

Autor: Eco and More
Źródło: Eco and More
Dziecko karmi się piersią przez określony czas, w późniejszym czasie rodzi się obowiązek zapewnienia mu innego pożywienia. Wówczas zwykle są to różnego rodzaju kaszki i kleiki na bazie mleka z dodatkowymi składnikami, przykładowo w postaci owoców. Pokarm taki najczęściej serwowany jest z wykorzystaniem butelki ze smoczkiem, gdyż jest to metoda najbardziej komfortowa w sytuacji najmłodszych dzieci. Smoczki do butelek mają różnorodne kształty i mogą być miękkie lub twarde. Dopasowuje się je do indywidualnych potrzeb, w pierwszej kolejności do wieku dziecka (chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Czytaj!).