Dla jakich osób szkła kontaktowe jednodniowe są znakomitym wyjściem?

Użytkownicy szkieł kontaktowych mogą wybrać soczewki jednodniowe albo systematycznej wymiany np. dwudniowe albo kwartalne.
Najzdrowszym oraz najbardziej skutecznym sposobem noszenia soczewek kontaktowych są soczewki kontaktowe jednodniowe.

Na koniec dnia wyrzuca się zużyte soczewki, a rano używa drugich. Podstawową zaletą używania szkieł jednodniowych, jest brak potrzeby ich pielęgnowania. Codziennie odczuwamy świeżość. Niezwykle przydatne są na basenie. Po wyjściu z wody, moglibyśmy je od razu wyrzucić do śmieci. Dzięki częstej wymianie takie szkła jednodniowe nie są narażone na zakażenia i przenoszenie ich do oczu. Są one bardzo komfortowe w noszeniu. Wkładanie każdego dnia świeżych soczewek jest niezwykle zdrowe dla oczu.
biegająca para

Autor: Peter Mooney
Źródło: http://www.flickr.com

Z uwagi na to, że nie trzeba ich czyścić, polecane są osobom, które prowadzą aktywny tryb życia. Są doskonałym rozwiązaniem podczas podróży i spotkań z przyjaciółmi. Na tego typu spotkanie nie potrzeba brać płynu do pielęgnacji szkieł kontaktowych. Kiedy chciałbyś nosić soczewki jedynie przez kilka godzin w ciągu dnia, to także jest to dla ciebie najlepsze rozwiązanie.

Zainteresował Cię prezentowany tekst? Jeśli tak, to w najświeższym tekście (http://www.drjanicki.pl/) także odnajdziesz coś, co będzie godne Twojej uwagi. Kliknij zatem tu!

Szczególnie zalecane są szkła kontaktowe, jeśli posiadasz dość dużą wadę wzroku oraz przy astygmatyzmie, jakiego nie da się wyrównać przy pomocy okularów. Kiedy względy kosmetyczne żądają nakładania soczewek, także możesz je wybrać. Jeżeli ktoś nie mógłby wkładać okularów, także szkła kontaktowe są dla niego wyjściem.

Trzeba jednak pamiętać, że są przeciwwskazania, które uniemożliwiają możliwość usuwania wad wzroku za pomocą soczewek. Przed zaczęciem używania szkieł kontaktowych, należy porozmawiać z okulistą albo optometrystą. Nawet jeżeli idzie o soczewki na jeden wieczór.