Jakie mleko dawać dzieciom po skończeniu pierwszego roku życia?

Każdy wie, że żywienie piersią to najlepszy sposób na żywienie niemowlęcia.
Mleko modyfikowane Bebilon 3 jest wytwarzane głównie na bazie krowiego mleka. dzieci nie powinny spożywać go w czystej postaci, gdyż skład jego posiada za dużo białka i sodu.

To może powodować zaburzenia w pracy nerek, może również pogorszyć trawienne procesy oraz zmniejszyć wchłanialność istotnych składników odżywczych. Akurat z tego powodu krowie mleko jest poddane procesowi modyfikacji, który jak najbardziej upodabnia je do kobiecego mleka. Modyfikacja krowiego mleka opiera się na zmniejszeniu ilości białka i zmianie składu przez powiększenie serwatkowych białek. Również podczas procesu modyfikacji jest zmieniany skład jakości tłuszczów. Procedura modyfikowania jest ściśle kontrolowana, aby nie doszło do jakiegokolwiek zanieczyszczenia mleka. Skład kobiecego mleka przekształca się razem ze wzrostem dzieciaka, zatem wytwórcy dostosowali poszczególne mleka w taki sposób, żeby na każdym etapie dziecko dostawało jak najwyższą zawartość odżywczych elementów, jakie pozwalają na jego prawidłowy rozwój.
kosmetyk

Autor: Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
Mleko z cyferką trzy, jest to mleko typu Junior oraz jest przeznaczone dla dzieci powyżej roku. Skład tego mleka jest bardziej właściwy dla organizmu malucha niż skład mleka krowiego. Dodane jest do niego żelazo, cynk i witamina D. Należałoby mieć w pamięci, że potomstwo po skończeniu pierwszego roku życia jest ciągle małe. Wiele mam akurat w tym czasie rezygnuje z karmienia piersią. Pierwsze urodziny dziecka to dobry czas, żeby zmienić mleko z dwójki na trójkę.

By przeczytać kolejny frapujący atrakcyjny news (https://www.stomatologiacichon.pl/cennik-uslug-stomatologicznych/) na ten temat, wejdź w poniższy link — pod nim będzie dużo ciekawostek.

Do szóstego miesiąca życia trzeba karmić potomstwo piersią. Jeśli jednak to Ci się nie powiedzie, wybierz mleko modyfikowane. Mleko takie jest dopasowane do potrzeb żywieniowych dziecka.

Wprowadzając do diety malucha mleko modyfikowane, należy obserwować jego reakcję na ten posiłek. Mleko Bebilon 3 jest przeznaczone dla dzieci, które skończyły pierwszy rok życia, ale w dalszym ciągu nie powinny pić krowiego mleka.