Co to są oleje hydrauliczne oraz jakie są ich typy?

Pośród wielu typów olejów, które są stosowane w maszynach, spełniają one jedną szczególną rolę. Chodzi tutaj o oleje hydrauliczne, jakie są stosowane w systemach hydraulicznych.

Początkowy rozwój tego typu układów był powstrzymywany przez kwestię, jaka dotyczyła surowców. Występowały kłopoty z uszczelnieniem pomp, jakie działały pod znacznymi ciśnieniami. Kwestię szybkiego zużycia wykorzystywanych uszczelnień i słabej jakości oleje sprawiały, że potrzebne były lata badań nad lepszymi metodami. Rozwiązaniem z problemu są oleje hydrauliczne, które określane są jako ciecz robocza. Znaczy to, że oprócz funkcji smarującej, tego typu oleje biorą udział w przekazywaniu mocy.

Odwiedź naszą stronę. Znajdziesz tam każdego dnia jedynie kompleksowy wpis (http://ortodoncjacyfrowa.com.pl/aparat-invisalign/). Szczegółowe treści na pewno Ci się spodobają.

Jeśli interesuje Cię olej hydrauliczny cena tego produktu jest uwarunkowana oczywiście od producenta i jaKości produktu. Należy pamiętać o tym, że przed olejami hydraulicznymi jest szereg wymogów, które muszą być spełnione.

Prywatna wySPA

Autor: Deante Sp. J.
Źródło: Deante Sp. J.
Sklep internetowy

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Do tych celów zaliczają się m.in. dobre właściwości smarne, zdolność do usuwania zanieczyszczeń, mała skłonność do spieniania, duża gęstość oraz niska aktywność chemiczna. Najpopularniejszą grupą olejów hydraulicznych są oleje, jakie są produkowane jedynie dzięki destylacji ropy naftowej. Są one olejami mineralnymi. Cechy tego typu olejów zależą od konkretnego typu ropy, stopnia rafinacji, czy też użytych dodatków uszlachetniających. HR to oleje HL z większą zdolnością do zachowywania własnej lepkości. Oleje HV to połączenie norm oleju HR i HM. Istnieją ponadto oleje HS, czyli oleje syntetyczne nie spełniające wymogów cieczy trudnopalnej.

Oleje HG to oleje łączące w sobie cechy dobrych olejów hydraulicznych HM z profesjonalnym środkiem smarującym. Inną bardzo istotną grupę tego typu olejów stanowią odporne na ogień płyny hydrauliczne, na jakie składają się najczęściej emulsje (woda w oleju lub olej w wodzie) i ciecze syntetyczne.