Kuracja w asyście koni

Czy każdy człowiek powinien posiadać zainteresowania? Prawdopodobnie nie, jednak o ile uboższe byłoby nasze życie bez owej „maszyny”, która dodaje nam skrzydeł każdego dnia. Dlatego to do nas, rodziców należy obserwowanie zainteresowań dziecka i umożliwienie mu ich rozwój.


Aby zachęcić naszą niezdecydowaną osóbkę, zobaczmy znajdujące się w okolicy stadniny czy strony internetowe poświęcone tej tematyce.

konie

Autor: Noel Pennington
Źródło: http://www.flickr.com
Koń znany jest z tego, że w trudnych chwilach umie pocieszyć niczym prawdziwy przyjaciel, samym swym istnieniem. Obcowanie z nim, jego ciepło i psychiczne oddziaływanie na człowieka są nieocenione. Pamiętajmy, że w przypadku każdej z tych propozycji, im szybciej dzieci wkroczą w świat pasji tym więcej wiedzy i techniki będą w stanie posiąść.
Spróbujmy w związku z tym jak najwcześniej zainteresować dzieci końmi, ponieważ jeżeli naprawdę pokochają to co robią, będzie to pasja na całe życie.

Koń może być także niezastąpionym terapeutą, gdyż na koniu można zdobywać świat, ale również przełamywać lęki, uczyć się rozluźniania mięśni. Hipoterapia Warszawa daje możliwości trudne do osiągnięcia w innych metodach rehabilitacyjnych. Każda lekcja (zobacz także gra na perkusji) dla dziecka chorego to niezapomniane wrażenia. Nogi zwierzęcia służą mu za jego własne, osłabione kończyny. Jest w stanie na chwilę poczuć się jak osoba sprawna. Co więcej, jest z nim jego przyjaciel – dumny, zrównoważony, co ma istotne znaczenie dla psychiki dziecka.

Kobieta na koniui

Autor: vendicatorre
Źródło: http://www.flickr.com

Przeciętny lekarz nie posiada wiedzy na temat hipoterapii, choć winien znać metody poprawiające zdrowie: hipoterapia (hipoterapia). Optymizmem napawa fakt, iż powoli nadchodzą zmiany, gdyż coraz częściej zabiegi na końskim grzbiecie otrzymuje się w obecnych czasach „na receptę”. Lekarz rodzinny wysyła pacjenta do specjalisty rehabilitacji, a ten poleca terapię na koniu. Dużo rodziców chorych dzieci zgłasza się do terapeuty z własnego wyboru, i nie ma w tym działaniu nic zaskakującego ponieważ tego rodzaju terapia, jak żadna inna daje pacjentom to co najpiękniejsze – radość i zdrowie.