Jakie istnieją rodzaje stopek rowerowych?

Rowerowa stopka może przydać się zarówno w miastach, jak i na różnorodnych wyjazdach turystycznych.
Za pomocą stopki można stabilnie ustawić swój rower w bezpiecznej pozycji i na różnorodnego rodzaju nawierzchni bez potrzeby obawy o jego uszkodzenie.

plastry

Autor: Mike Gifford
Źródło: http://www.flickr.com
obrazeczek - zdrowie

Autor: Carsten
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku jest parę rodzajów tego typu stopek, które mogłyby różnić się przede wszystkim sposobem zamocowania. Inaczej mówiąc stopki do roweru można by podzielić na podpórki, które są przykręcane z tyłu dwukołowego pojazdu. Jest to najpopularniejsza odmiana nóżki rowerowej, która przez wzgląd na swoją uniwersalność nadaje się do większej części rowerów. Tego typu stopki montuje się do tylnego trójkąta ramy, a konkretnie do dolnej rurki albo bardziej stabilnie, do dwóch rurek ramy. Funkcjonuje także nóżka centralna, zatem boczna. Tego typu rodzaj stopki jest mocowany z rowerem za pomocą śruby wkręcanej w fabryczny otwór. Jest najczęściej wywiercony w rowerach rekreacyjnych oraz uniwersalnych w znajdującym się z tyłu trójkącie ramy.
Istnieje także stopka przykręcana centralnie, lecz dwustronnie. Aby uzmysłowić sobie efektywność tego typu nóżki, moglibyśmy przywołać sobie na myśl podnóżki wykorzystywane w skuterach albo motocyklach. Taka stopka podporowa jest mocowana oczywiście od dołu. Następnym typem stopki to przednia nóżka rowerowa do bagażnika typu low rider. Montaż przedniego bagażnika rodzaju Low Rider wymaga wykorzystania oprócz standardowej stopki także innej nóżki z przodu. Co ciekawe, istnieje także nóżka do roweru montowana w pedale.

W czasie jazdy jest ona w lewym pedale oraz montuje się ją tylko w sytuacji, gdy trzeba podeprzeć rower.

Jeśli odnalezienie uzupełniających informacji na prezentowany wątek jest dla Ciebie niesamowicie istotne, to aby je uzyskać prześledź witrynę (http://www.i-posciel.pl/pl/blog/Satyna-a-poliester-roznice/44), na jakiej je na pewno zobaczysz.

Producent takiego podnóżka przekonuje, że jest ona wyprodukowana z najlepszej jakości materiałów, a ich ciężar wynosi zaledwie 280 g.