Co wykonać, gdy chcemy uzyskać piękny uśmiech?

Implanty zębowe to nowoczesny i optymalny sposób na całkowicie nowy i piękny uśmiech. Aktualnie podczas wizyty u dentysty jesteśmy postawieni przed wybraniem implantów tytanowych albo cyrkonowych.
Implanty wykonane z tytanu na rynku istnieją już od bardzo wielu lat.

laser

Autor: Barta IV
Źródło: http://www.flickr.com
Natomiast cyrkonowe implanty jest to nowość, która niezwykle szybko zyskuje na popularności. Implanty Titanium Dental implanty dentystyczne tytanowe wykorzystane po raz pierwszy zostały w 1965 roku przez szwedzkiego profesora. Od tamtego czasu z metody tej korzysta niezwykle dużo ludzi. Tytan jest to surowiec zapewniający długotrwały okres użytkowania. Co poniektórzy z pacjentów mają jednak obawy, które wiążą się z estetyką tej metody. Tytan występuje w srebrno-szarym odcieniu. Długotrwałe obserwacje pokazały, że przy metodzie takiej może z czasem dojść do niewielkiego obniżenia się linii przyzębia, które odsłaniają implant. Należałoby także wiedzieć na czym opiera się wszczepienie implantu. Po umiejscowieniu wszczepu do kości, ma miejsce potem proces integracji kostnej tkanki z tytanową nawierzchnią implantu. W przypadku, gdy użyta jest metoda implantologii jednofazowa, pacjent po zabiegu wyposażony jest w korony lub mosty tymczasowe. To powoduje, że zabieg jest niezauważalny dla postronnych osób. Jeżeli interesują Cię implanty Wołomin jest miejscem, gdzie znajdziesz właściwą klinikę stomatologiczną, która zagwarantuje Ci śliczny uśmiech.
Po zabiegu doktor zalecić może dietę papkowatą, w czasie której będziemy musieli unikać pokarmów twardych nawet przez parę miesięcy. Taki zabieg może przeprowadzony zostać podczas jednej wizyty. Właściwości implantu sprawiają, że taki proces leczenia nie zajmuje dużo czasu. Przygotowana powierzchnia tytanowa implantu jest dosyć szorstka. Jest szczególnie wytrawiona do stymulowania wzrostu kości oraz przyspieszenia gojenia się. Zezwala to na skrócenie okresu leczenia.

Pewien czas temu na rynku pojawiła się alternatywa dla tytanowych implantów. Są to implanty wykonane z cyrkonu. Te implanty są nazywane także ceramicznymi i są najnowszą oraz najbardziej estetyczną postacią implantów.