Jakimi zaletami charakteryzują się licówki i jakie defekty można by za ich pośrednictwem zniwelować?

Jeśli nie za bardzo równe jedynki, trwałe przebarwienia albo przerwy między zębami powodują, że niezbyt chętnie się uśmiechamy, to licówki spowodują, że odzyskamy pewność siebie.
To cienkie płatki porcelanowe, które się przykleja na przednią powierzchnię zębów i ukrywa się w ten sposób defekty estetyczne.

Przy użyciu licówek można by rozjaśnić zęby oraz nadać im piękny kształt oraz kolor. Można by także wydłużyć je i poszerzyć a także zniwelować przerwy pomiędzy zębami. Licówek używa się także do małej korekty korekty ustawienia zębów dla przykładu w przypadku małego stłuczenia czy skręcenia nade wszystko siekaczy dolnych. Cel ten się osiągnie, gdy dobierzemy właściwą grubość licówek.

Czy opisywana tutaj kwestia jest według Ciebie zajmująca? Jeśli tak, to dodatkowe artykuły zobacz w serwisie (https://filtrynakran.pl/pl/c/Karafka-filtrujaca/36), który znajdziesz tutaj. One też Cię zaciekawią.

Jednak te nakładki nie zastąpią leczenia ortodontycznego. Licówki jest to doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób, które rozjaśnić pragną odcień zębów i utrzymać ich naturalną barwę i ukryć trwałe przebarwienia. Licówki zakłada się także w wypadku nieestetycznych bruzd albo niewielkich uszkodzeń zębów dla przykładu pęknięć, startych lub ukruszonych brzegów i rzucających się w oczy wypełnień przednich zębów. Kiedy jednak zęby są niezwykle zniszczone, używane są korony ceramiczne. Założenie licówek eliminują choroby dziąseł, próchnica i wady zgryzu. Licówek również nie stosuje się osób z parafunkcjami zgryzowymi takimi jak zgrzytanie uzębieniem, obgryzanie paznokci czy zaciskanie zębów, gdyż w takiej sytuacji łatwo o uszkodzenia lub o odklejenie się licówek.

prawnik - selfie

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Przy pomocy licówek zmienić można wygląd pojedynczych zębów lub całych grup zębów. Zakłada się je zazwyczaj na przednie zęby od trójki do trójki albo od czwórki do czwórki. Na inne zęby są stosowane korony lub formy pośrednie między koronami a licówkami.

To wynika z tego, że licówki są bardziej delikatne i obejmują jedynie zewnętrzną powierzchnię zęba, a nie powierzchnię żująca, dlatego też założenie licówek wiąże się z niewielką ingerencją w twarde tkanki zębów albo zupełnie z brakiem takiej ingerencji. W czasie szlifowania jest usuwana wyłącznie cienka warstwa szkliwa albo ta czynność nie jest wcale wykonywana jeżeli licówka poszerzyć albo pogrubić ma ząb.