Ćwiczenia są istotne dla wszystkich niezależnie od wieku — zwłaszcza jeżeli mamy siedzący tryb pracy

Każdy doktor lub rehabilitant stwierdzi szczerze, że powinniśmy się ruszać, by za kilka lat nie odczuwać bólu kręgosłupa i szyi.
Częste ćwiczenia wydają się być szalenie istotne dla każdego z nas.

trening

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Nie trzeba chyba nikomu udowadniać, że siedzący tryb życia nie wydaje się być dobrą opcją dla naszego prawidłowego funkcjonowania. Jeśli jednak ślęczymy stale przy komputerze, to musimy wieczorem iść na jakiś trening. Nie musi być to nic drogiego.

Jeśli zaciekawił Cię prezentowany artykuł, to super, gdyż ten opublikowany poniżej (http://fulldent.pl/stomatologia-dziecieca/) również ma równie istotne informacje – nie wahaj się, tylko zobacz go.

Można iść z kolegami z biura na squasha lub sami na basen. Wszystko zależeć będzie od tego, co zapewnia nam radość. To musi być nasza najważniejsza wskazówka, jeżeli mamy plan, by zacząć ćwiczyć. Bezsensowne będzie zmuszanie się do czegokolwiek. Jeżeli będziemy trenować pod przymusem, to i tak w końcu to rzucimy, ponieważ będziemy szukać wyłącznie wymówek. Zatem zabierzmy się za to, co sprawia nam radość, ale co również uruchomi nasze ciało. Nie zapominajmy tylko o tym, żeby nie przeforsować się na początku. Lepiej będzie zaczynać małymi kroczkami i powoli zwiększać liczbę kilometrów albo obciążenia na siłowni. Istotne jest to, żebyśmy trenowali regularnie. Kilka razy w tygodniu to minimum. Można na przykład zapisać się na aerobik w fitness clubie. Jeśli czujemy, że będzie nam raźniej w grupie albo potrzebujemy dopingu i trenera, to nie bójmy się tego.

Trening, który zamęczy nas w zdrowy sposób, poprawi naszą kondycję i uwolni endorfiny — czyli hormon szczęścia. Będziemy wówczas uśmiechnięci, a nasz organizm będzie nam wdzięczny — zwłaszcza plecy.