Jeżeli w naszym małżeństwie źle się dzieje, to powinniśmy zapisać się na terapię dla par

Współcześnie ludzie żyją szybko i w sposób dosyć konsumpcyjny, przez to także nie mają sił do naprawiania związków.
Nastały takie czasy, że łatwiej jest zakończyć związek oraz szukać czegoś innego, niż chcieć rozwiązywać konflikty.

Chłopak przy komputerze

Autor: LibreCon Bilbao
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzie stali się większymi egoistami, którzy stawiają swoje potrzeby nad potrzeby innych. Stąd bierze się ludzka niechęć do kompromisów. Na to nakłada się szybkie życie, które powoduje, że mąż i żona rzadko się widują. I tak najczęściej zaczyna się niejeden kryzys. Od nas zależy, jak to się wszystko skończy. Można dać sobie spokój i każdy pójdzie w swoją stronę albo możemy walczyć o naszą miłość. Musimy podjąć trud i iść na terapię. Tam pod czujnym okiem fachowca będziemy mieli możliwość powiedzieć, co nam ciąży. Jednakże będzie trzeba wysłuchać też racji drugiej strony. Terapeuta zadba o to, aby podczas sesji nie było wrzasków czy agresji. Jako ktoś z zewnątrz będzie miał obiektywne spojrzenie na sprawę i jego komentarze z reguły będą trafiać w same sedno. Terapia może trwać długo i musimy być tego świadomym. Musimy dać sobie czas.

Jeżeli chcesz przeczytać większą ilość danych na prezentowany temat – doskonale się składa, gdyż istnieje już pełna informacja (https://rehaexpert.pl/rehabilitacja-po-zlamaniach/), którą można zobaczyć tu.

Zbliżenie może powstawać w bólach, ale powinniśmy podjąć ten wysiłek, zwłaszcza jeżeli mamy potomstwo i nie mamy ochoty niszczyć rodziny. Pamiętajmy, by na sesjach być szczerym, ale wypowiadać się z szacunkiem.

Trzeba dać także możliwość drugiej stronie, aby odpowiedziała na nasze zarzuty. Tak rodzi się dialog, który jest podstawą każdego trwałego związku. Może nauczymy się kłócić konstruktywnie.