Bolączka wielu kobiet, czyli mieć szczuplejsze ciało? Czy jest to trudne? Co robić, żeby schudnąć, ale nie zepsuć zdrowia?

Faktem jest że, w aktualnie mamy mnóstwo interesujących diet. Te najbardziej ekstremalne bazują na przykład na zminimalizowaniu poziomu wody, jednak po nich organizm bardzo szybko wraca do wcześniejszej wagi. Posiadają one więc sens tylko w przypadku, kiedy w ciągu nieznacznego czasu musisz utracić parę centymetrów w pasie.

równowaga

Autor: Thalac
Źródło: Thalac
To jednak wyjątek, gdyż stosowane na dłuższą metę wywołują w twoim ciele więcej złego niż dobrego. Tak zwany efekt jo-jo sprawia, że coraz szybciej i bardziej tyjesz, zaś okresy zmniejszonego łaknienia tylko zatrzymują przemianę materii. W taki sposób kolejne próby dają coraz gorsze efekty.

W jaki sposób więc chudnąc mądrze, żeby nasza idealna waga nie była okupiona problemami zdrowotnymi? Przede wszystkim, nie nastawiajmy się, że jak błyskawicznie stracimy na wadze to będzie to z korzyścią dla naszego zdrowia. Chudnąć powinniśmy powoli. Cały proces należy planować na długie miesiące. Należy uzbroić się w cierpliwość, gdyż będą miesiące, że nasza waga stanie w miejscu. Eksperci udowodnili, że spożywanie tych samych produktów rozłożonych na kilka porcji powoduje różne efekty. Na przykład, dwa posiłki w ciągu dnia może prowadzić do przytycia, zaś w pięciu posiłkach do utraty wagi. Jakie są tego przyczyny?

Szczupła sylwetka, dieta

Autor: Dmitry Sunagatov
Źródło: Fotolia.com

Zwyczajnie twój organizm przyzwyczajony od wieków do czasów głodu stara się robić zapasy na gorsze momenty. Tego typu zapasy odkładają się właśnie w tłuszczyku. Stąd więc dwa posiłki dzienne, to sygnał dla organizmu, że zapasy jedzenia się kończą, więc czas przygotować się na czas głodu.

Musisz mieć świadomość, że nasza strona www (http://www.medycynaistomatologia.pl/lekarze-stomatolodzy-lodz.html) może pomóc Ci w uzyskaniu interesujących informacji na jakikolwiek temat. Taka strona na pewno Ci się spodoba.

Z kolei kiedy spożywasz małe porcje cztery-pięć razy dziennie twoje ciało ma świadomość, że jedzenia ci nie brakuje, więc całą energię można pożytkować na bieżące zapotrzebowanie. Mnóstwo kobiet również ma kłopot ze zbyt grubymi udami, więc jak schudnąć z ud? To bardzo proste,istotne są trzy kroki. Po pierwsze, poświęć trzydzieści minut dziennie na ćwiczenie ud. Najlepiej zdecydować się na wybraną| godzinę, o której zawsze będziesz ćwiczyć. Sprawdź porady na stronie –

W następnym kroku warto kilka razy w tygodniu użyć skakanki. Tego rodzaju skakanie to nie tylko dobry sposób na szczupłe uda, to również dobry sposób na rozgrzewkę. Warto pamiętać, aby ugiąć kolana przy skakaniu. Ostatni krok zależy od ciebie, ponieważ możesz w tym celu uprawiać biegi, pływać jeździć na rowerze lub spacerować.