Gdy żar leje się z nieba, dieta

Wysokie temperatury dały o sobie znać tego roku zadziwiająco wcześnie. Żar leje się z nieba, a ostatnią rzeczą na którą mamy ochotę jest ciężki, „domowy” obiad. Biorąc to pod uwagę zbilansowana i lekkostrawna dieta, będzie dla nas wspaniałym rozwiązaniem.

Autor: nlann

W czasie upałów na śniadanie sięgajmy po nabiał – sery, jogurty, kefiry. Łączmy je z sezonowymi owocami: truskawkami, jagodami czy morelami. Dzięki tak skomponowanemu posiłkowi nasycimy swój organizm, zapomnimy o podjadaniu w ciągu dnia, a co za tym idzie zakończą się nasze nocne wycieczki do lodówki.

Propozycją na pyszny, a także szybki w przygotowaniu obiad są sałatki. Zależnie od kaloryczności i gustu kulinarnego możemy dowolnie dobierać dodatki. Soczyste kawałki grillowanej piersi z kurczaka lub sery nadadzą jej bardziej wyrazisty smak.

Idealną sałatką na lato jest sałatka grecka, która tylko teraz smakuje tak wybornie. Choć przyrządzana w Polsce na wiele sposobów, nie zawsze ma smak zbliżony do tej podawanej na greckich wyspach – zawsze i wszędzie znika ze stołów jako pierwsza. Jej podstawowym składnikiem są pomidory, pokrojone na duże kawałki surowe ogórki, czerwona cebula w cienkich plastrach, zielona papryka w drobnych, długich paskach i oliwki. Smaku dodają ser feta (feta to ser z mieszanki mleka owczego i koziego, lecz polskie „podróbki” z mleka są równie wyborne), przyprawa oregano i pieprz. Całość zalewamy oliwą z oliwek. Trudność wykonania: jedna gwiazdka. Taka wersja jest najbliższa oryginałowi i bardzo smaczna. Pamiętajmy, nie dodajemy sałaty ani sosów, i nie solimy albowiem ser jest wystarczająco słony. O dostępność składników nie musimy się martwić. Wszystkie nabędziemy w okolicznych straganach z warzywami, jak i w większych marketach spożywczych (tutaj przykładowe promocje już niebawem).

Zrezygnujmy z tłustych, smażonych produktów, które podnoszą temperaturę ciała, unikajmy fast foodów. Są to produkty obciążające żołądek, dające poczucie zmęczenia i ciężkości.

Pasjonuje Cię omawiana tematyka? Jeśli tak, to dodatkowo zobacz link na witrynie (https://www.fenicja.com/), która również przedstawia tego typu materiały. To bez dwóch zdań zwróci Twoją uwagę!

Lato sprzyja odchudzaniu i ładowaniu akumulatorów. Może powinniśmy to uwzględnić?

Jeśli zdecydowałyśmy się zrzucić zbędne kilogramy, musimy zastosować taką dietę, która będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Ważne byśmy z rozwagą podeszły do problemu. Drastyczne diety są w stanie nas zniechęcić i spowodować uczucie rozdrażnienia. Poszukajmy więc zdrowej diety, która okaże się bogata w składniki odżywcze, a jednocześnie uboga w puste kalorie i… smakowita. Tylko wtedy niegroźny nam będzie efekt jojo. Dlatego, witajcie warzywa, żegnaj bigosie!