Przygotowywanie dań na parowniku – o czym dobrze jest wiedzieć?

Przygotowywanie posiłków na parze to jedna z tych kwestii, o jakich wszyscy słyszeli i każdy ma taką czy inną opinię na ten temat. Z tego powodu, wokół tego sposobu wykonywania dań narosło wiele mitów. Tymczasem gotowania na parze trzeba spróbować samemu. Duża liczba rzeczy przemawia za tym, by podgrzewać posiłek nad parą, a nie w samej cieczy. Do dobrze jest wiedzieć o gotowaniu na parze?

gotowanie

Autor: ultrakickgirl
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze, tego rodzaju metoda na robienie dań powoduje, że posiłek jest dużo bardziej zdrowy (smaczne przepisy). Rzecz jasna podgrzewanie w wodzie i tak jest lepsze od smażenia. Podgrzewając w wodzie nie dolewasz tłuszczu do składników obiadu. Jednak tradycyjnie gotowane potrawy posiadają nie tylko niewiele tłuszczu, ale też… mało minerałów. Woda skutecznie wypłukuje cenne składniki, które potem zwyczajnie wylewasz. Podczas robienia posiłku na parze takie zjawisko nie ma miejsca.

Jesteś dzięki temu zachować znacznie więcej cennych witamin oraz minerałów. Ma to ogromne znaczenie głównie w sytuacji, gdy podgrzewasz warzywa.Druga ważna kwestia jest taka, że, potrawy podgrzewane nad wodą zachowują smak, a często wręcz są jeszcze smaczniejsze. Niektórzy przeciwnicy pary czasami twierdzą, że przygotowywanie na parze niweluje smak warzyw. Ale to dalekie od prawdy. Wystarczy, że choćby raz podgrzejesz tak brokuł, a przekonasz się to samemu. Naturalne produkty będą smakować doskonale, a z pewnością nie będą mdłe.

gotowanie

Autor: Counselman Collection
Źródło: http://www.flickr.com

Co więcej przygotowywanie posiłków na parze jest niezwykle proste.

Przeczytaj to, co jest opublikowane . Dotyczy on pokrewnej kwestii co ta omawiana w tym artykule, więc z pewnością niezwykle Cię zaintryguje.

Nie musisz mieć wyjątkowe wiedzy albo doświadczenia. Jedyna rzecz, której potrzebujesz to właściwa wstawka albo sitko do garnka. Nakładka musi posiadać dziurki, przez które przedostaje się para, lecz które będą na tyle małe, by dało się wygodnie położyć produkty. Z pewnością miło zdziwi Cię to, że gotowanie na parze zupełnie nie opóźnia obiadu.