Zadbaj o zdrowie

Za wieczne zmęczenie oskarżasz niskie ciśnienie i niedostateczną ilość słońca? Lekarze dają radę: zrób rachunek sumienia.
Namyślmy się, jak długo śpimy, czy regularnie się gimnastykujemy, jak prezentuje się nasza dieta, kiedy ostatnio przeprowadziliśmy badania kontrolne.
Wsłuchajmy się w siebie, albowiem czasami nawet długo utrzymujący się katar może świadczyć o problemach ze zdrowiem. Zdarza się, że w ciągu roku chorujemy, chodzimy zakatarzeni pomagając sobie samemu środkami bez recepty i wodą morską w spreju. Jeżeli jednak mimo naszych zabiegów katar nie ustępuje, a mają miejsce nieprzyjemne objawy (gorączka, ból mięśni lub głowy), wizyta u lekarza to konieczność.

grypa

Autor: Robert Couse-Baker
Źródło: http://www.flickr.com
Czego spodziewać się u lekarza?Z reguły już na podstawie wywiadu laryngolog potrafi ocenić, czy chorujesz na zapalenie zatok.

Pamiętaj o tym, że można przejrzeć następne zajmujące posty – należy tylko na danej stronie (https://czaniecki.pl/makaron-to-dobre-zrodlo-energii-a-ma-malo-kalorii/) kliknąć w umieszczony tam link.

W chwili badania laryngologicznego sprawdzi stan twoich górnych dróg oddechowych, ze szczególnym uwzględnieniem badania jam nosa. Umożliwia ono zauważyć prawdopodobne obrzęki w jamach nosa, właściwości wydzieliny, oraz wyeliminować nowotwory, w niektórych przypadkach dające takie same objawy, jak klasyczny stan zapalny. Bardziej wnikliwe badanie można przeprowadzić dzięki bezbolesnym (chociaż niezbyt przyjemnym) badaniom endoskopowym, to znaczy przy użyciu specjalistycznego wziernika z własnym źródłem światła (zobacz szczegóły). Po badaniach i wskazaniu przyczyny nieprzyjemnych problemów zdrowotnych, laryngolog Warszawa wprowadza stosowne leczenie, które pomoże na całkowitą eliminację kataru.W kwestii leczenia trwającego długi okres kataru, warto posłuchać rad lekarza – laryngologa i zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu. Picie dużej ilości wody pozwala bowiem na bardziej efektywne oczyszczanie się nosa podczas kataru. Istotne znaczenie ma również odpowiednia dieta, obfita w odżywcze składniki, rozgrzewające organizm potrawy i gorące płyny (np. herbatę z sokiem malinowym). Odrobina wytrwałości w leczeniu przewlekłego kataru to zazwyczaj droga do sukcesu.Zwykle niełatwo samemu ocenić, czy utrzymujący się katar i towarzyszący mu ból głowy, są objawami poważnego schorzenia, czy jeszcze banalną wirusówką. Z tego powodu, wątpliwości zawsze najbezpieczniej rozwiać u lekarza laryngologa.