Kiedy nasze serce nie pracuje we właściwy sposób…

Osoby, które mają problemy z sercem z pewnością wiedzą o tym, że niespodziewane zatrzymanie rytmu tego narządu może przytrafić się w każdej chwili. Jest to w szczególności możliwe wtedy, kiedy występuje wzmożony wysiłek fizyczny albo też stres. Powinniśmy pamiętać o tym, iż zatrzymanie serca nie zawsze musi wiązać się zawałem.

Nagłe zatrzymanie krążenia to stan, kiedy narząd sercowy przestaje pracować we właściwy sposób, czego wynikiem może być zatrzymanie krążenia krwi, a oprócz tego niedotlenienie organizmu człowieka. W dramatycznych przypadkach może wówczas dojść do bardzo poważnych zmian w układzie nerwowym. Może to nastąpić bez względu na wiek, płeć, stan zdrowia czy styl życia. W przypadku zawału najczęściej pojawia się mocny ból w klatce piersiowej, w przypadku nagłego zatrzymania krążenia zanika oddech oraz regularny puls, możemy również stracić przytomność. Osoby, które mają tego rodzaju problemy, muszą być wyposażone w specjalny pulsoksymetr tego rodzaju . Bardzo pomocny w przypadkach nagłego zatrzymania krążenia może okazać się również defiblyrator Aed. Defiblyrator Aed jest specjalnym urządzeniem, którego najważniejszym celem jest przywracanie właściwej pracy serca dzięki przepuszczaniu impulsów elektrycznych o odpowiednim natężeniu poprzez mięsień sercowy.

Jak leczyć chore zatoki?

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Niezwykle ważne jest, żeby po zaobserwowaniu u osoby poszkodowanej objawów nagłego zatrzymania krążenia błyskawicznie interweniować. Człowiek, u którego zaobserwowano objawy tego rodzaju, z każdą chwilą może mieć problemy z przeżyciem! Z tego powodu niezwykle ważne jest, żeby natychmiastowo podjąć konieczne działania ratunkowe, aby możliwe było uratowanie człowieka. Jeżeli w miejscu zdarzenia znajdzie się defiblyrator Aed i zostanie właściwie użyty, możliwość przeżycia powinna się zwiększyć nawet do 70% – tak wynika z danych na portalu .

Na szczęście współcześnie świadomość ludzi w tym względzie jest znacznie większa niż kiedyś. Jak się okazuje, coraz częściej defibrylatory montowane są m.in. w miejscach pracy, szkołach, na lotniskach, w urzędach, dworcach kolejowych czy centrach handlowych.

Czy ten tekst wciągnął Cię bez reszty? Jeżeli tak, to sprawdź też inny pełny tekst (http://www.manufaktura.kapucyni.pl/), który zawiera nie mniej interesujące wiadomości.

Zwykle tam, gdzie skupia się bardzo dużo ludzi, powinno znajdować się to urządzenie. Bardzo istotne jest także, aby jak najwięcej osób umiało się nim posługiwać.