Kiedy nasze serce nie pracuje we właściwy sposób…

Osoby, które mają problemy z sercem z pewnością wiedzą o tym, że niespodziewane zatrzymanie rytmu tego narządu może przytrafić się w każdej chwili. Jest to w szczególności możliwe wtedy, kiedy występuje wzmożony wysiłek fizyczny albo też stres. Powinniśmy pamiętać o tym, iż zatrzymanie serca nie zawsze musi wiązać się zawałem.

Nagłe zatrzymanie krążenia to stan, kiedy narząd sercowy przestaje pracować we właściwy sposób, czego wynikiem może być zatrzymanie krążenia krwi, a oprócz tego niedotlenienie organizmu człowieka. W dramatycznych przypadkach może wówczas dojść do bardzo poważnych zmian w układzie nerwowym. Może to nastąpić bez względu na wiek, płeć, stan zdrowia czy styl życia. W przypadku zawału najczęściej pojawia się mocny ból w klatce piersiowej, w przypadku nagłego zatrzymania krążenia zanika oddech (urządzenie do ozonowania – sprawdź ofertę) oraz regularny puls, możemy również stracić przytomność. Osoby, które mają tego rodzaju problemy, muszą być wyposażone w specjalny pulsoksymetr tego rodzaju . Bardzo pomocny w przypadkach nagłego zatrzymania krążenia może okazać się również defiblyrator Aed. Defiblyrator Aed jest specjalnym urządzeniem, którego najważniejszym celem jest przywracanie właściwej pracy serca dzięki przepuszczaniu impulsów elektrycznych o odpowiednim natężeniu poprzez mięsień sercowy.

Jak leczyć chore zatoki?

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Niezwykle ważne jest, żeby po zaobserwowaniu u osoby poszkodowanej objawów nagłego zatrzymania krążenia błyskawicznie interweniować. Człowiek, u którego zaobserwowano objawy tego rodzaju, z każdą chwilą może mieć problemy z przeżyciem! Z tego powodu niezwykle ważne jest, żeby natychmiastowo podjąć konieczne działania ratunkowe, aby możliwe było uratowanie człowieka. Jeżeli w miejscu zdarzenia znajdzie się defiblyrator Aed i zostanie właściwie użyty, możliwość przeżycia powinna się zwiększyć nawet do 70% – tak wynika z danych na portalu .

Na szczęście współcześnie świadomość ludzi w tym względzie jest znacznie większa niż kiedyś. Jak się okazuje, coraz częściej defibrylatory montowane są m.in. w miejscach pracy, szkołach, na lotniskach, w urzędach, dworcach kolejowych czy centrach handlowych. Zwykle tam, gdzie skupia się bardzo dużo ludzi, powinno znajdować się to urządzenie. Bardzo istotne jest także, aby jak najwięcej osób umiało się nim posługiwać.