Jak ćwiczyć, aby urosnąć?

Ćwiczenia kulturystyczne są coraz bardziej modne: wiele siłowni ma swoich klientów przez cały rok, a nie jedynie w miesiącach letnich, gdy prawie każdy pragnie błyskawicznie zyskać idealną (naturalnie wedle swoich oczekiwań) sylwetkę. Aby szybko się nie zrazić i sukcesywnie cieszyć się coraz lepszymi rezultatami, powinno się planować treningi nie tylko na kilka tygodni naprzód, ale najlepiej na czas 3 do 6 miesięcy.Dzięki temu rozwiązaniu znajdziemy zawsze czas na realizacje treningów siłowych bądź masowych, jak i rzeźbiących ciało.

Trening

Autor: Jordan – Star Fitness
Źródło: Jordan – Star Fitness

Najwięcej kłopotów początkujący adepci kulturystyki mają z przyrostem masy mięśniowej jest bodajże najpowszechniej wybieranym treningiem wśród początkujących. Jak mówi sama nazwa, dzięki takiemu treningowi powinniśmy powiększyć masę ciała, a co najważniejsze, przyrost taki nie może pochodzić głównie z nabrania dodatkowej tkanki tłuszczowej, lecz przede wszystkim z przyrostu masy mięśniowej.

Kliknij ten link brazylia santos. Na stronie zobaczysz pożyteczne informacje na ten temat, omówione w naszymartykule.

Jak zatem realizować trening, żeby cieszyć się dobrymi i spodziewanymi efektami?

umięśniony mężczyzna

Źródło: flickr.com

Najkorzystniejszym wyjściem będzie połączenie treningu na masę z właściwą dietą, która zagwarantuje nadmiar kaloryczny. Ważne jest, by zorganizować odrobinę czasu na skalkulowanie zapotrzebowania kalorycznego (w internecie znajdziemy wiele dostępnych kalkulatorów), ponieważ bez takich danych ciężko będzie ustalić dietę. Trzeba już na wstępie założyć, iż potrzebne będą odżywki jak np. gainery i odpowiednia postać kreatyny – dla pocieszenia warto zaznaczyć, że odżywki te są zwykle przystępne cenowo.

Gainer gwarantuje dużą ilość węglowodanów, (jednakże pamiętajmy, że większość z nich musi pochodzić z samej diety – źródłem są płatki owsiane, pełnoziarniste pieczywo, rośliny strączkowe oraz białka (tutaj podstawą diety są: mięso, nabiał). Kluczem do sukcesu jest trzymanie się diety, dostosowanej do naszych osobistych potrzeb oraz dobry trening, który da bodziec do przyrostu tkanki mięśniowej. Żeby szybko cieszyć się dobrymi rezultatami, powinniśmy skoncentrować się też na ćwiczeniach wielostawowych (wyciskanie na barki, podciągania) z dużym obciążeniem i relatywnie niewielką liczbą powtórzeń.

Jeśli ktoś umiejętnie połączy dietę z treningiem na masę, już paru miesiącach będzie cieszył się z zadowalających rezultatów.