Jak uwlnić się z sideł uzależnienia

Kiedy nas albo bliską nam osobę wciąga uzależnienie, myślimy, że jest to koniec świata. Faktem jest iż wydostanie się z uzależnienia od Internetu, leków lub alkoholu jest niezwykle trudne. Uzależnienie niszczy relacje międzyludzkie i życie zawodowe.

lampa
terapia uzależnień
Po dojściu do wniosku, że dopadło nas uzależnienie dobrze jest jak najszybciej szukać wSPArcia. Rzecz jasna możemy liczyć na wsparcie państwa, jednak na miejsce w placówce zajmującej się leczeniem uzależnionych trzeba długo czekać. Normą jest tu kilka miesięcy (szukaj na osrodekprzebudzenie.org). Czasem po prostu trzeba skorzystać z niefinansowanej opieki, aby uratować siebie.

Gdy zaciekawił Cię przedstawiony problem, poznaj serwis odwyk alkoholowy warszawa, gdzie znajdziesz dodatkowe informacje. Poszerz swoje wiadomości.

Czasami terapia uzależnień bywa w pewnej mierze dofinansowywana przez wszelakiego rodzaju fundacje i stowarzyszenia. To dobry pomysł dla tych, co nie mają dosyć pieniędzy, aby skorzystali oni z całkowicie płatnej terapii.

sprzęt

Źródło: http://www.vivafitness.pl/
Gdy już uczynimy ten znaczący krok i zdecydujemy się na terapię, warto precyzyjnie wybrać placówkę leczenia uzależnień. najpierw dowiedzmy się, czy kadra w ośrodku, którą się interesujemy jest wykwalifikowana i świadczy usługi na bardzo wysokim poziomie. Dobrze byłoby, aby terapia (zobacz również fala uderzeniowa) odbywała się nie tylko z osobą uzależnioną, ale również z rodziną, która często również jest poszkodowana. Zapytajmy również czy po opuszczeniu placówki uzależniony będzie miał okazję do uczestnictwa w grupie wsparcia, by móc wzmacniać nowo nabyte umiejętności. Terapia uzależnień ponadto odnosi lepsze rezultaty, gdy odsuniemy uzależnionego od jego dotychczasowego otoczenia. Idealnie zatem byłoby, gdyby ośrodek był usytuowany na uboczu, z dala od zgiełku miasta.

Zadbajmy również o tak prozaiczną sprawę, jak dogodne warunki pobytu, czy przystosowanie budynku dla osoby mniej sprawnej, jeśli pacjent jest osobą nie w pełni sprawną.
Terapia uzależnień nie jest prostą sprawą. z uzależnienia jednak można wyjść.