Jakie znaczenie mają odpowiednie nawyki żywieniowe na nasze zdrowie i dobre samopoczucie.

Odpowiednie odżywianie ma ogromne znaczenie dla odpowiedniego rozwoju i profilaktyce przeciw różnym chorobom. To w jedzeniu właśnie można będzie dostarczyć organizmowi wszystkich wartościowych składników odżywczych, dlatego też niezwykle ważne jest, aby było ono odpowiednio zbilansowane. Szczególne znaczenie ma to w czasie żywienia niemowląt, gdzie brak jakiś witamin czy minerałów może bardzo rzutować na odpowiedni rozwój dziecka. Lekarze zalecają, aby młode mamy jak najdłużej karmiły piersią, bo to przecież mleko matki zawiera wszystko, co jest niezbędne dla dziecka.

żywność

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak nie zawsze panie mają taką możliwość, czy to z powodów zdrowotnych czy zwyczajnie wygody, i wówczas trzeba dziecku podawać odpowiednie preparaty. Na pewnym etapie życia należy także wprowadzać nowe produkty spożywcze, już pięciomiesięcznym bobasom można powadać utarte warzywa i owoce, a następnie treściwe, odpowiednio zbilansowane zupki. Świetnym uzupełnieniem niemowlęcej diety może być również kaszka bezglutenowa, dostarczająca wielu cennych składników. Istotne są też ćwiczenia i ogólne dbanie o siebie, ale z niczym nie wolno przesadzać – 5 ćwiczeń z krzesłem.

To, co zostało rozpoczęte w niemowlęcym wieku powinno mieć kontynuację również w kolejnych latach, a najlepiej przez resztę życia. Niestety wielu dorosłych osób nie dba specjalnie o to, co spożywa, jedzą przede wszystkim produkty kiepskiej jakości, ale również niewłaściwie zbilansowane. Jest to później przyczyną różnych dolegliwości i chorób, z których sporej części można by było bez problemów zapobiec nieco zmieniając przyzwyczajenia żywnościowe. Naprawdę warto szukać nowych zdrowych produktów – można się też skorzystać z dobrych rad.

Z pełną odpowiedzialnością zalecam to źródło każdemu zwolennikowi tego tematu. One niewątpliwie też są warte przeczytania.

żywność

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Nadmierna ilość cukrów i tłuszczów powoduje bardzo często przyrost wagi i kłopoty z krążeniem, w pożywieniu wielu ludzi może z kolei brakować witamin, minerałów i błonnika znajdujących się w warzywach i owocach. A tak naprawdę nawet drobne zmiany, przykładowo takie jak pełnoziarnista mąka orkiszowa bio zamiast zwykłej, mogą bardzo dużo poprawić jakość codziennego pożywienia – porównaj na stronie. Wcale nie wymagają one dużych środków, bo kupno dwóch kilogramów porządnej mąki na miesiąc to będzie raptem kilka złotych, a korzyści dla organizmu będą jednak nie do przecenienia.