Gdzie szukać prostego
przepisu kulinarnego?

Autor: Sashertootie
Nie masz pomysłów na smakowity dobry obiad lub deser? Twoi podopieczni przejedli się już standardowym menu? To najwyższy czas, by znaleźć kilka dobrych przepisów. Postęp technologiczny sprawił, że znalezienie recepty na smakołyki zajmie tobie zaledwie chwilę. Co więcej, przepis na ciasteczka owsiane czy na smakowitą wołowinę z rusztu dostaniesz za friko. Czasy, gdy należało wybulić wiele złotych za grubą książkę kucharską już odeszły do lamusa. Dostajesz do dyspozycji ogromną bezpłatną bazę receptur gastronomicznych – Internet.

W sieci znajduje się mnóstwo witryn z poradami kulinarnymi. Znajdziesz tu duże portale, poświęcone wszelkim rodzajom kuchni – np. chłopskiej, włoskiej, awangardowej, staropolskiej. Gama dań jest naprawdę duża – będą tam zarazem przepisy, jak przyrządzić smakowite lody waniliowe, jak i przepis na polędwiczki wieprzowe (inne pomysły).

Jeżeli zainteresowała Cię ta sprawa, koniecznie sprawdź link Stacja kontroli pojazdów Huby a dowiesz się znacznie większą ilość danych, które z pewnością wywołają u Ciebie szeroki uśmiech.

Receptury tam zawarte są w dużym odsetku warte uwagi. Pewne portale do danego przepisu dodają nawet wideo, na którym kucharz przyrządza potrawę. To sprawia, że będzie tobie łatwiej zrozumieć zasady jej gotowania, obserwując krok po kroku poczynania fachowca.

Z pewnością w którymś momencie zetknąłeś się z pamiętnikami cyfrowymi, zwanymi popularnie blogami. W Internecie funkcjonuje wiele blogów, na których internauci dzielą się swoimi wyczynami kuchennymi. Wiele z nich to videoblogi, regularne serie wideo z poradami, jak zrobić dane danie.

Receptury nagrane w formie klipu filmowego znajdziesz także na gigantycznym portalu Ich popularność jest oceniana skalą oglądnięć – najpopularniejsze (głównie zagraniczne) zaliczyły po kilka milionów obejrzeń i setki tysięcy stałych widzów. Pewien odsetek oferuje receptury wykonane dla żartu – najsłynniejszy taki videoblog to taki, w których grupa kumpli próbuje wykreować najbardziej tuczącą potrawę. W ramach odpoczynku po wielogodzinnych bojach nad kuchenką warto obejrzeć choć jedną odsłonę tego zabawnego videobloga.